Вверх

Держдеп США має прохолодні відносини з Офісом президента

Редакція
11 Чер 2024

Між Офісом президента України та Державним департаментом США останнім часом склалися непрості відносини через публічну критику української влади з боку Держдепу.

Про це в ефірі програми Центру громадської аналітики «Вежа» розповів політолог Володимир Фесенко.

«Зараз в Офісу президента доволі складні та напружені відносини з Державним департаментом США, натомість з Білим домом – робочі та достатньо конструктивні. Зокрема, питання зброї та економічної допомоги вирішуються через радника Байдена Джейка Саллівана, а не через Держдеп, як було раніше. Одна з причин – в Офісі президента не дуже задоволені тим, що Держдеп США почав публічно критикувати українську владу, зокрема Офіс президента, через ситуацію зі свободою слова, корупцію та ряд інших питань. Це не сподобалося Офісу, тому виникли певні тертя», – заявив Володимир Фесенко.

При цьому політолог відзначив як позитивний сигнал, що на саміті миру у Швейцарії буде присутній Салліван, а не Блінкен.

«Для мене показово, що на саміт миру їде радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван. Я очікував, що буде дипломат Блінкен, але їде Салліван, який фактично є безпековим архітектором США. З точки зору роботи над підсумковим документом та ухвалення рішень подальшої роботи присутність Саллівана загалом є позитивним моментом», – наголосив він.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті