Вверх

Делегація ПАР приїхала, щоб зупинити контрнаступ і заморозити війну – Ігор Чаленко

Редакція
21 Чер 2023

«Африканська делегація приїхала не допомагати встановити мир і припинити війну, а лише для того, щоб зупинити український наступ і заморозити бойові дії», – таку думку озвучив у програмі ЦГА «Вежа» політолог Ігор Чаленко.

«Найцікавіше, що росіяни розуміють, що останні кілька місяців вони вигравали в тому сенсі, що у них був час на підготовку. То погода заважала, то ще якісь нюанси. А зараз Україна стартувала, і хоча наступ не буде у класичному вигляді, як цього всі очікували, коли ЗСУ йдуть і невпинно забирають назад усю окуповану територію, але він відбувається. Правильно говорять про тактику тисячі порізів, зараз саме це ми і бачимо. Росіяни до кінця не розуміють звідки ми врешті-решт підемо. І в цій ситуації вони бачать, що єдиний для них вихід – зупинити Україну будь-яким способом. Що ми бачимо зараз? Від «Київ за три дні» вони перейшли до «залишили хоча б ту територію, яка є», – продовжив думку політолог.

«Стосовно контрнаступу непоганий розбір зробив австрійський воєнний аналітик Том Купер. Він написав про ешелоновану оборону росіян. Лінія герасімова зіграла свою негативну роль, вони її готували, доки «Вагнер» кидав своїх бійців на Бахмут, аби таким чином купити час. Всі їхні дії були спрямовані на це – щоб купити час і максимально замінувати поля. Саме тому наш наступ починається не так, як багатьом би хотілось. У суспільстві є завищені очікування, які сформовані самою ж українською владою. Всі офіційні спікери підігрівали людей своїми заявами, а тепер не дають їм того, на що всі чекали. І це негативно впливає, зокрема, на рейтинг і президента, і Залужного, і рівень довіри до Міністерства оборони, розповзається «зрада» серед людей», – додав політолог Віталій Кулик.

«У українців є погана звичка: ми хочемо все тут і зараз. Контрнаступ  – це стратегія, тактика, нормативи НАТО. Американці вчать наших військових працювати системно. І тому ми не повинні нікуди поспішати, це складна підготовка, це тисячі життів. Ми повинні розуміти: робота йде, а ворог насправді дуже сильний. Від нас потрібно лише одне – довіра українській армії», – прокоментував тему політичний і економічний експерт Тарас Загородній.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті