Вверх

Борис Тизенгаузен: Історія про вагнер в білорусі – це не про війну, а про бізнес

Редакція
3 Лип 2023

«Єдине, що ПВК «Вагнер» дійсно добре вміють – це воювати за великі гроші, а у Міноборони росії ніхто їм таких грошей не запропонує. Так само, як і свободу дій і скасування тюремних строків вони також не отримають тепер. Тому я вважаю, що всі казочки про перебазування вагнерівців до Білорусі – це повна нісенітниця і виключно російська ІПСО», – такою думкою поділився експерт з управління репутацією Борис Тизенгаузен під час дискусії у програмі ЦГА «Вежа».

«Я в це не вірю. Тому що декілька тисяч досвідчених бойовиків, навіть без важкого озброєння і техніки, треба комусь контролювати. Лукашеко доведеться пів армії туди відправити, щоб просто їх охороняти. Тому, як мені вбачається, це чергова російська інформаційно-психологічна операція для створення видимості нової загрози для України з боку Білорусі», – зазначив експерт.

Борис Тизенгаузен також наголосив на тому, що як і в Мінобороні рф, так і в Білорусі вагнерівцям ніхто гідно платити не буде. «Єдине, що може статись, це Лукашенко забере собі декілька найкращих інструкторів для навчання своїх бійців. А загалом вся ця історія – не про війну, а про бізнес», – акцентував він.

«Я це так бачу: пригожин зрозумів, що втрачає свій бізнес. У тих коробках з грошима, які знайшли у нього під час обшуків, були не лише «гробові» виплати, як він сказав, а і його власний дохід від «муток» зі зброєю і боєприпасами. Британці взагалі кажуть, що жодного «снарядного голоду» у них не було, а пригожин приховував частину постачань для підготовки свого заколоту. Розуміючи, що втратить свої «сірі» та «чорні» прибутки, пригожин вирішив погнатись за шойгу. Можливо, він не збирався прямо хапати його за барки, а просто хотів приїхати і налякати так, щоб усі бачили, що шойгу просто втік. Пізніше пригожин так і писав: «шойгу, як баба, втік з Ростова». Тому Уткіна з передовою колоною відправили за ним на Москву», – розмірковує Тизенгаузен.

«А загалом весь цей похід показав декілька речей. По-перше, це повну недієздатність, як особисто путіна, так «колективного путіна». Весь світ побачив неспроможність російського диктатора і його оточення реагувати на подібні загрози. Декілька тисяч людей ледве не захопили владу у Москві, а розповіді Золотова про підготовку «ударного кулака» в столиці – нісенітниця. Будь-який військовий експерт скаже, що зустрічати противника треба на відкритій місцевості, а не посеред столиці.

І по-друге, ми побачили, як сильно злякався путін. Це було видно після першого звернення, а потім, коли він передав Росгвардії важку техніку, стало зрозуміло, що він ледве не в паніці. Тобто взагалі нічого не було під контролем. Озброєння фактично особистої охорони танками свідчить про те, що путін дійсно дуже сильно злякався. А далі нам показали красиву картинку: червоні доріжки, постріли у повітря, заяви про те, що росію врятували від державного перевороту. Гарно, але мало хто у це повірив», – деталізує експерт.

«І є ще один важливий момент: незважаючи на затримання Суровікіна, і він, і пригожин досі мають вагомий авторитет серед російських військових. В Криму, наприклад, усі військові підтримують пригожина. Ця людина – це не лише ПВК «Вагнер», це ціла медіа-імперія. Образ героя Бахмута, який створювався роками.

Тому максимально дивні репресії зараз відбуваються. Для порівняння: генерал Суровікін, який міг дізнатись про цей заколот лише під час допиту, і пригожин, який цей заколот підготував і здійснив, збив купу авіації, убив пілотів, ледве не дійшов до Москви, зганьбив путіна на весь світ. І Суровікіна тримають під вартою і звинувачують у державній зраді, а пригожин спокійно летить до Білорусі і отримує гарантії безпеки.

А стосовно того, чому пригожин так і не доїхав, то він і не збирався. Він не хотів відбирати владу, він просто їхав вирішувати питання, на «стрілку» в стилі 90-х», – сказав Борис Тизенгаузен.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті