Вверх

Банкова розглядає варіант призначення технократичного уряду на чолі з Єрмаком

Редакція
11 Бер 2024

Офіс президент розглядає можливість формування технократичного уряду на чолі з Андрієм Єрмаком. На Банковій вважають, що створення такого уряду допоможе вивести Україну з політичної кризи.

Таку думку в ефірі програми Центру громадської аналітики «Вежа» висловив політолог, футуролог, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

За словами Віталія Кулика, задля уникнення протиріч між різними політичними силами ще у 2022 році Банкова могла створити уряд національної єдності, однак не пішла на такий крок через небажання ділитися владою. Натомість зараз виходом із наростаючої кризи міг би стати технократичний уряд національної стійкості, вважає політолог.

«Логічним виходом із поточної ситуації міг би стати технократичний уряд національної стійкості з технократами, яким довіряють професійні спільноти. Такий уряд мала б очолити людина не з політичного середовища і не від президента, а технократ- управлінець з бізнесу або іншого професійного середовища. Це мав би бути колегіальний орган зі значним рівнем довіри громадянського суспільства та поглядами, які не обов’язково співпадатимуть з позиціями Банкової. Це той механізм, який дозволив би знову зшити суспільство», – наголосив політолог.

Однак, на думку Віталія Кулика, Офіс президента не збирається створювати такий технократичний уряд, а натомість обирає прості і помилкові рішення.

«Банкова вважає: якщо суспільство хоче новий Кабмін, до якого має перейти частина владних повноважень, то давайте призначимо прем’єр-міністром Андрія Єрмака. Буде такий уряд технократичним урядом національної стійкості чи продовженням Банкової – подивимось. На Банковій вважають, що таким чином можна буде зняти питання політичної кризи, запустити уряд та відновити у ВРУ режим гарантування необхідної кількості голосів», – відзначив політолог.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті