Вверх

Андрій Городницький: «Слуги» планували становлення жорстокої президентської вертикалі ще до початку виборів

Редакція
2 Жов 2023

«В період виборчої кампанії політтехнологи в «Слузі народу» готували стратегію переходу до президентської форми правління після перемоги на виборах 2019 року», – про це заявив під час запису програми для Центру громадської аналітики «Вежа» громадський діяч, політолог, волонтер, кандидат філософських наук Андрій Городницький. – «Саме з метою утримання влади вони ставили за ціль перехід до президентської форми, оскільки незрозуміло було, як буде сформований парламент (чи буде в Слуг народу більшість – ред.)».

«Втім після отримання більшості в парламенті та усвідомлення того, що виборці не схвалять рішення про перехід до жорсткої президентської моделі, «слуги» почали брати під контроль правоохоронні та судові органи «сірими» методами і їм це вдалося. Відтак вони вирішили не гратися в ці «ігри», – наголосив Городницький. – «Нинішня риторика влади про фактичне повернення до президентської форми правління – це продовження тієї політики, до якої вони були схильні ще до початку виборів».

«Втім є одна проблема, про яку «слуги» оминають говорити публічно – українцям це не сподобається. Бо кожен політик, котрий приходив до влади, прагнув більше повноважень і нікому це не вдалося», – додав політолог.

«На шляху побудови монархії чинна влада просунулася далі аніж Порошенко чи той самий Янукович. Бо ні Порошенку, ні Януковичу не вдавалося усунути з посад обраних міських голів. Влада фактично «витерла ноги» об місцеве самоврядування», – підтвердив слова свого колеги присутній на програмі політичний експерт Костянтин Матвієнко.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті