Вверх

Волонтерам приготуватися!

Валерій Клочок
2 Чер 2023

У квітні місяці на ресурсі Українська правда виходить стаття з дуже дивним змістом та заголовком «Збираєте гроші для ЗСУ? Готуйтеся до проблем з податковою». Натрапивши на неї я звісно детально ознайомився, бо вже більше року (а якщо бути точним то з 2014) ми (наш сімейний БФ «Нова дорога») займаємося волонтерством.

Втім таких, як ми за даними  Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва близько 61% українців. Така кількість так чи інакше долучалися до волонтерської допомоги військовим чи своїм співгромадянам: є ті, хто допомагає фізичною роботою (близько 10%), хто фінансово – 31%, а хтось і фінансово, і роботою (20%). 

Повертаючись до згаданої в першому абзаці статті – там червоною лінією мовиться про необхідність оподатковувати зборів волонтерів, якщо ти не зареєстрований, як волонтер офіційно. Та навіть, якщо і зареєстрований і не матимеш відповідного облікового паперу про свою діяльність (чек, запит від вч, акт прийому передачі) то також плати – 19,5%.

Але далі в статті заспокоюють – та це наші міркування, влада не буде сама себе розстрілювати, оподатковуючи волонтерів.

Але пройшло всього то менше двох місяців і тут знову – ніколи такого не було і знову влада НІБИТО заговорила про оподаткування волонтерської діяльності.

Волонтерка й засновниця благодійного фонду Dignitas Любов Шипович 30 травня поскаржилася на оподаткування товарів для армії, які завозять волонтери. За її словами, у Мінфіні на прохання прибрати податок на всі товари для військових віджартувалися фразою: “А якщо військові собі пеньюари попросять?”

То НІБИТО чи заговорила? Говорила, говорить і не збирається зупинятися.

І хоча міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що повідомлення у ЗМІ про “запровадження оподаткування волонтерських зборів” не відповідає дійсності, він сказав наступне «Хочу запевнити, що жодних податків з тих товарів, які передаються ЗСУ, сплачувати не потрібно. Це діюча норма Податкового кодексу. Тут не може бути жодних інших тлумачень. Наголошую, ті волонтери, хто офіційно ведуть свою діяльність для допомоги армії – не сплачує ЖОДНИХ податків!»

Наголошую – «ті волонтери, хто офіційно ведуть свою діяльність».

Ви серйозно?

Ви там в мініфіні усі головою вдарилися? 61% волонтерів ведуть свою діяльність офіційно? Як? Як це можливо в умовах війни?!! І як це можливо взагалі?! Мало того що повертаєте оподаткування ФОПів з 1 липня і всі перевірки, ще й до волонтерів полізли в кишеню.

Тому друзі готуймося донатити волонтерам на податки, або їх тупо почнуть судити за несплату цих самих податків. Або…

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті