Вверх

Верховна Рада забрала військовий ПДФО з місцевих бюджетів

Валерій Клочок
10 Лис 2023

Військовий ПДФО забрали в місцевих князьків. Тепер клумб з квітками, тротуарних доріжок, алей та стадіонів з парками відпочинку під час війни буде менше, але буде більше дронів, автівок та снарядів. І донатити на дрони ми тепер маємо менше.

Чесно кажучи, в мене загалом була ідея забрати весь ПДФО. Так це жорстко, але треш з тендерами на мільярди на транспортні розв’язки, барабани для бомбосховищ не залишали мені поля для маневру. В країні війна, ми жили тягнемо аби купити тепловізор чи шини для автівки в ЗСУ і ходимо новими тротуарами та любуємося квітниками, на яких пиляють бабло місцеві ділки – Орвелл відпочиває.

Врешті-решт вчора Верховна Рада ухвалила рішення, обравши більш справедливий шлях, просто забравши військовий ПДФО. Чому більш справедливий? А тому що велика частина дохідна місцевих бюджетів почала формуватися в них саме після початку широкомасштабного вторгнення, коли військові, які прикріплені до певної територіальної громади, почали платити гроші в бюджет зі своїх зарплат і у великих розмірах. І заслуги тергромад у збільшенні дохідної частини місцевих бюджетів тут немає взагалі.

Але наші політики «такі політики». Особливо, опозиційні до влади. І по фіг, що війна. Срач про те, що тепер місцеві громади залишаться без грошей почали розганяти прямо в сесійні залі. Невже таки вибори на носі?

Далі ще читаю: «крали з місцевих бюджетів, тепер будуть красти з центрального», «будуть яйця тепер по 34 грн». Звісно такий ризик є. Але якщо нині крадуть з місцевого бюджету, то чому мовчимо? В долі чи в темі?

І на завершення кілька слів про те, як розподілять військовий ПДФО.

З 1 жовтня (так, нажаль «заднім числом») до 31 грудня 2023 року весь ПДФО буде забраний з місцевих бюджетів і спрямований до центрального. Військовий ПДФО у пропорції 50 на 50: 50% – це приблизно 13 млрд грн – Держслужбі спецзв’язку на виготовлення дронів і ще 13 млрд грн – Мінобороні на закупівлю артилерійських систем.

З 1 січня розподілення буде наступне: 45% ПДФО також піде на дрони; 45% міністерству стратегічних галузей промисловості для розгортання виробництва боєприпасів та зброї; 10% – розпорядникам сектору безпеки та оборони для автоматичного розподілу між військовими частинами відповідно до сплаченого ПДФО (близько 10 млрд грн).

Ще раз наголошую: звичайний ПДФО залишається в громадах обсягом 64%. Тож оці вкиди про те, що залишили місцеві бюджети без грошей – неправда. Хоча я забрав би весь ПДФО, бо зараз потрібно думати в першу чергу не про те, по яких дорогах їздимо, а чим будемо захищатися. Так, підтримка Заходу буде, але допоки вона дійде, ми повинні самі думати, як переводити економіку України на військові рейки.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті