Верховна Рада забрала військовий ПДФО з місцевих бюджетів
Військовий ПДФО забрали в місцевих князьків. Тепер клумб з квітками, тротуарних доріжок, алей та стадіонів з парками відпочинку під час війни буде менше, але буде більше дронів, автівок та снарядів. І донатити на дрони ми тепер маємо менше.
Чесно кажучи, в мене загалом була ідея забрати весь ПДФО. Так це жорстко, але треш з тендерами на мільярди на транспортні розв’язки, барабани для бомбосховищ не залишали мені поля для маневру. В країні війна, ми жили тягнемо аби купити тепловізор чи шини для автівки в ЗСУ і ходимо новими тротуарами та любуємося квітниками, на яких пиляють бабло місцеві ділки – Орвелл відпочиває.
Врешті-решт вчора Верховна Рада ухвалила рішення, обравши більш справедливий шлях, просто забравши військовий ПДФО. Чому більш справедливий? А тому що велика частина дохідна місцевих бюджетів почала формуватися в них саме після початку широкомасштабного вторгнення, коли військові, які прикріплені до певної територіальної громади, почали платити гроші в бюджет зі своїх зарплат і у великих розмірах. І заслуги тергромад у збільшенні дохідної частини місцевих бюджетів тут немає взагалі.
Але наші політики «такі політики». Особливо, опозиційні до влади. І по фіг, що війна. Срач про те, що тепер місцеві громади залишаться без грошей почали розганяти прямо в сесійні залі. Невже таки вибори на носі?
Далі ще читаю: «крали з місцевих бюджетів, тепер будуть красти з центрального», «будуть яйця тепер по 34 грн». Звісно такий ризик є. Але якщо нині крадуть з місцевого бюджету, то чому мовчимо? В долі чи в темі?
І на завершення кілька слів про те, як розподілять військовий ПДФО.
З 1 жовтня (так, нажаль «заднім числом») до 31 грудня 2023 року весь ПДФО буде забраний з місцевих бюджетів і спрямований до центрального. Військовий ПДФО у пропорції 50 на 50: 50% – це приблизно 13 млрд грн – Держслужбі спецзв’язку на виготовлення дронів і ще 13 млрд грн – Мінобороні на закупівлю артилерійських систем.
З 1 січня розподілення буде наступне: 45% ПДФО також піде на дрони; 45% міністерству стратегічних галузей промисловості для розгортання виробництва боєприпасів та зброї; 10% – розпорядникам сектору безпеки та оборони для автоматичного розподілу між військовими частинами відповідно до сплаченого ПДФО (близько 10 млрд грн).
Ще раз наголошую: звичайний ПДФО залишається в громадах обсягом 64%. Тож оці вкиди про те, що залишили місцеві бюджети без грошей – неправда. Хоча я забрав би весь ПДФО, бо зараз потрібно думати в першу чергу не про те, по яких дорогах їздимо, а чим будемо захищатися. Так, підтримка Заходу буде, але допоки вона дійде, ми повинні самі думати, як переводити економіку України на військові рейки.
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає