Три політичні наслідки Курської операції
Політичний фактор завжди відіграє дуже важливу роль у війнах. Так вже склалося, що багато політично вмотивованих моментів впливають на хід бойових дій. У російсько-українській війні яскравий тому приклад – численні політичні обмеження Заходу, більш відомі як «червоні лінії». Так звані «червоні лінії» – приклад того, як політика намагається формувати і програмувати військові дії. Відповідні підходи зараз домінують у Білому домі, що, як показує практика, не завжди вірно.
Отже, що хотів би відзначити про Курську операцію у контексті політичних рішень і наслідків. Для себе я відзначив три ключові наслідки.
Перший і найголовніший – Курська операція українського війська розвалила інформаційну стратегію рф про те, що російська армія перемагає.
Розуміючи, що одними лише військовими засобами росія не зможе перемогти Україну, кремль перейшов до комбінації інформаційних, політичних та військових засобів. Часто для росіян військові засоби можуть відігравати другорядну роль для посилення певного політичного ефекту. Саме тому росія вдається до терористичних атак на цивільні об’єкти. Удари по «Охматдиту» – класичний приклад російського державного тероризму, щоби запустити в українському суспільстві меседж, що, мовляв, «вони вбивають наших дітей, тому давайте миритися на будь-яких умовах». Те ж саме стосується російських наступів, які мають на меті не стільки досягнення військових цілей, скільки політичний піар кремля та інформаційний тиск на Захід.
У росіян була потужна інформаційна стратегія з просування меседжів, що вони рухаються вперед на полі бою, перемагають, а тому Україна має якнайшвидше миритися на будь-яких умовах, а то з часом ситуація погіршиться ще більше. Курська операція зруйнувала цю інформаційну стратегію окупантів.
Другий політичний результат наступу на Курськ – це демонстрація західним партнерам, що вигадані ними «червоні лінії» бутафорні. Тобто, намальовані Заходом «червоні лінії» зовсім не обов’язково відповідають «червоним лініям» путіна. Тривалий час нас переконували, що захід ЗСУ у Крим спровокує мало не ядерну війну. Українська армія зайшла в Курську область – і нічого не сталося. Навпаки – путін назвав Курську операцію «ситуацією», а російські пропагандисти виправдовуються, що, мовляв, нічого страшного не сталося, оскільки в росії достатньо територій, а втрата невеликої частини Курської області не є трагедією.
Реакція кремля на Курську операцію є додатковим аргументом на користь української дипломатії, що ніяких «червоних ліній» не існує. А тому необхідно збільшувати допомогу та знімати будь-які обмеження щодо застосування західної зброї, щоби Україна змогла вибороти на полі бою більш сприятливі умови для переговорів.
І третій політичний наслідок – ми в черговий раз побачили слабкість кремля. Курська операція продемонструвала слабкість російської влади, яку побачили як на Заході, так і всередині рф. Звісно, це не означає, що завтра путінський режим впаде, але потужний удар він пропустив.
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає