Вверх

Щомісяця росіяни зазнають втрат до 100 тияч солдатів – радник Залужного

Валерій Клочок
25 Бер 2023

«Щомісяця Збройні Сили України знищують 25 000 окупантів та близько 75 000 росіян залишають поле бою пораненими» — такі цифри озвучив радник головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного. Але хто він такий та чи варто довіряти його думкам? 

Хто радник Валерія Залужного?

Про близьке оточення Валерія Залужного відомо не так багато, але важливою фігурою зараз вважається Ден Райс. Він є випускником найпрестижнішого американського військового навчального закладу «Вест-Пойнт» та в минулому був учасником військових операцій в Іраці та Афганістані. Для українців його постать важливою є тим, що починаючи з квітня 2022 року Райс виконує обов`язки радника головнокомандувача Збройних сил України генерала Валерія Залужного.

Загалом Ден Райс активно починає з`являтися в українському інфопросторі приблизно з квітня минулого року. Історія його появи не є важливою, адже варто зробити акцент на діяльності. З березня 2023 він очолює Американський університет в Києві та займається питаннями війни. Це є важливим для збереження фокуса закордонних ЗМІ щодо оприлюднення інформації про війну Росії проти України.

Радником генерала Залужного Ден Райс став ще у квітні 2022 року. / Фото: American University Kyiv

Чим Ден Райс корисний для України?

Левова частка його діяльності припадає на співпрацю з Залужним у питаннях комунікації з західними партнерами та військовослужбовцями у Європі та США. Також радник головнокомандувача ЗСУ багато уваги приділяє інформаційній діяльності. Він є частим гостем ефірів CNN та Fox News, де ділиться власною позицією щодо російсько-українського конфлікту, розказує правду про події та закликає світ більше реагувати, використовуючи всі можливі методи боротьби з агресором. 

Про що говорить Ден Райс?

Нещодавно він дав досить цікаве інтерв`ю українському видавництву «New Voice» (раніше мало назву «Новое время»), де озвучив декілька важливих думок з позиції фактично офіційного радника головнокомандувача ЗСУ. Загалом, тема стосувалася найближчого майбутнього, а саме, коли чекати початок чи завершення контрнаступу ЗСУ. Але й були підняті актуальні для сьогодення теми, що з`явились в інфопросторі на фоні приїзду Путіна на окуповані території та його зустрічі з президентом Китаю Сі Цзіньпіном.

Про Збройні сили України

Спілкуючись з українською та закордонною пресою, Ден Райс із захопленням розповідає про Збройні сили України. Він називає нашу армію найпотужнішою в Європі, що заперечувати досить складно. Досвід українських військових колосальний, адже багато років поспіль вони є практиками. Райс наголошує на тому, що в майбутньому військові з України зможуть навчати навіть контрактників НАТО. По факту, вони вже це роблять, виїжджаючи за кордон з метою навчання та обміну досвідом. 

Про приїзд Путіна на окуповані території

Спілкуючись з пресою, радник Залужного не оминає стороною події в тилу російсько-українського конфлікту, а саме спонтанний візит путіна до Криму та Маріуполя. На думку Райса, такими діями очільник окупантів показує відданість війні. Загалом, це не є хорошим знаком для українців та світу, адже очевидно, що Кремль не має наміру припиняти бойові дії. 

Він вкотре наголошує про важливість шукати ще більше впливу на росіян — лише так є перспектива зупинити цю загарбницьку «машину». Насправді зараз є досить мізерний шанс, що Росія повернеться за стіл переговорів та погодиться на компроміси. Ден Райс запевняє, що єдине доцільне рішення у боротьбі з загарбниками  — отримати:

  • повне домінування на полі бою;
  • повноцінне повернення окупованих територій, вийшовши на кордони 1991 року;
  • стати офіційним членом Північноатлантичного альянсу.

Очевидно, що Путін перебуває в агонії та вже давно програв війну стратегічно. Єдина його перевага — нескінченне військо, яке він кидає під кулі, ніби непотріб, намагаючись відтягнути неминуче. Насправді програш Кремля бере початок ще з 24 лютого, коли замість взяти Київ за три дні вони отримали супротив українського чорнозему — тяжка військова техніка буквально була поглинута багнюкою. Саме неправильно обраний час наступу став виграшним для ЗСУ, адже їм залишалося лише виконати план зачистки територій.

Про контрнаступ України

Останнім часом гучно обговорюється весняний контрнаступ України, який має шокувати увесь світ потужністю. Ден Райс запевняє, що попри великі втрати окупантів, мобілізація в Росії неможлива та техніка в них стара. Втім, як на мене, то цю думку не можна назвати коректною. Зараз за вказівкою Кремля продовжується перепис населення, особливо, військовозобов’язаних осіб. 

В рамках указу уточнюються дані та готується електронна база військкоматів, що може свідчити про активну фазу мобілізації. Варто зазначити, що живої сили у росіян справді багато, але техніка дійсно стара та може вигравати лише кількістю — її ще вистачає. Хоча й очевидно, ці ресурси вже менш ефективні у порівнянні з тим арсеналом, що отримує Україна від союзників.

Про зустріч Путіна та Сі Цзіньпіна

Обговорюючи візит Сі Цзіньпіна до Москви, радник Залужного наголошує на тому, що Китай не зацікавлений бути союзником Кремля у війні проти України. Ця зустріч мала лише економічне підґрунтя, адже для китайців надважливі власні інтереси. Є сенс погодитися з такою думкою, адже Райс — офіційне обличчя Залужного та в минулому військовослужбовець США. Тож якщо він каже, що Китай не буде офіційно втягнутий в конфлікт з Україною, в цьому є істина.

Вірогідно, приїзд Сі Цзіньпіна мотивований тим, що до початку повномасштабного вторгнення Росія, Китай та США були ключовими лідерами за розвитком військової галузі (хоча про росію, як “вєлікоє государство” можна говорити хіба що з огляду на велику територію). Зараз Пекін намагається втримати обличчя та зберегти свою велич, тим самим захистивши себе від можливого вторгнення ворогів на вже “свою” територію.

Про партнерство США та України

На сьогодні Україна майже знищила військовий потенціал Росії, показавши світу справжнє обличчя так званої «другої армії світу». На цьому підґрунті Райс говорить про внутрішню політику США, а саме ту, що стосується допомоги українцям. Він наголошує на тому, що світ втомився допомагати. Про це говорять люди, політики, преса, але все це є думками окремих персон — позиція США залишається незмінною. 

Є сенс погодитися з цією думкою, адже паралельно можна знайти цьому підтвердження. Напередодні інтерв`ю з «New Voice» відбувся виступ Ентоні Блінкена у Палаті представників США, де серед багатьох тем республіканці, частково Кріс Стюарт, порушували питання щодо варіантів припинення війни Росії проти України. Блінкен чітко висловив позицію США та Джо Байдена — Україна сама буде вирішувати хід подій, а Америка не буде припиняти надавати допомогу. 

Доречним є наголосити на темі повернення окупованих територій. Стюарт сказав, що в пріоритеті буде дипломатія, а не звільнення військовим шляхом. Напевне, тут мова йшла про Крим, адже на думку республіканців Донбас дуже відрізняється від кримського півострова. Але варто зауважити, що західна преса давно обговорює варіант, де саме Донбас та Луганськ будуть звільнені військовим шляхом, а Крим стане об`єктом дипломатичних переговорів. 

Звісно ж, це лише теорії та справжній шлях покаже лише поле бою. Але дослухатися до інтерв`ю є доречним рішенням, адже такі люди як Ден Райс не будуть обговорювати публічно «голосні» теми без хорошого підґрунтя. 

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті