Вверх

Російську блокаду українських портів прорвано

Андрій Миселюк
1 Сер 2023

І сталося це явочним порядком, «без шуму та пилу» – три іноземних вантажних судна просто проігнорували оголошену Росією «блокаду» Чорного моря та стали на якір в одному з українських зернових портів у дельті Дунаю.

«Ізраїльске судно Ams1 заходить в український рукав Дунаю. Це був перший корабель, який прорвав чорноморську блокаду Росії після бомбардування Рені 25 липня. Розпочавши свою подорож в Ашдоді, Ізраїль, він відкрито оголосив пунктом призначення Україну, оскільки прямував через Чорне море прямим курсом. Відважні моряки», – написав представник OSINT-спільноти Маркус Джонсон.

Слідом за ізраїльським Ams1 в українську дельту Дунаю увійшли й інші судна. «Протягом ночі три цивільні кораблі успішно кинули виклик російським загрозам навігації в Чорному морі. Ams1, Sahin 2 і Yilmaz Kaptan йшли прямими маршрутами, відкрито визначаючи пункт призначення в Україну через AIS. Їхнє походження: Ізраїль, Греція та Туреччина/Грузія», – зазначив Маркус Джонсон.

Насправді НАТО готувався до того, що російські військові кораблі спробують зупинити цивільні судна та обшукати їх. Тому за трьома цивільними вантажними суднами, які проривали морську блокаду Росії, уважно спостерігали літаки НАТО.

Як зазначає Forbes, три вантажні судна не доклали жодних зусиль, щоб приховати свої наміри при прориві блокади, оскільки авіація НАТО «прикрила» перші судна, які зайшли на Дунай. А поблизу кордонів Румунії чергували винищувачі Альянсу.

«Усі судна ввімкнули свої радіотранспондери, зробивши своє місцеперебування та курс видимими для всіх, хто має доступ до Інтернету та вебсайтів для відстеження суден. Згори судна патрулювали не менше чотирьох військових літаків НАТО: патрульний літак ВМС США P-8, армійський “Челленджер” із радаром сканування поверхні, безпілотник RQ-4 ВПС США та літак раннього попередження E-3 від НАТО. Жоден із цих літаків зазвичай не має зброї. Але винищувачі НАТО, включаючи італійські винищувачі Eurofighter і румунські F-16, були поблизу в Румунії», – пише Forbes.

Оцінюючи реакцію РФ на прорив блокади українських портів, Інститут вивчення війни (ISW) назвав погрози росіян щодо блокади Чорного моря блефом.

«Повідомлення про три цивільні кораблі, які безперешкодно припливли до України, можуть свідчити про те, що Росія або не бажає, або не в змозі проводити такі обшуки тепер», — зазначили в ISW.

Успішна операція з прориву блокування може сигналізувати міжнародним вантажовідправникам про те, що відновлювати операції з українських портів досить безпечно.

«Схоже, що російські сили не бажають або не можуть примусово зупиняти та обшукувати нейтральні судна, які прямують до України через Чорне море, попри нібито висунуті для цього умови», — робить висновок ISW.

Ймовірно, судна будуть завантажувати зерно в Ізмаїлі, а потім повертатися в Чорне море і далі до іноземних портів.

Це все відбувалося в умовах, коли Чорноморський флот РФ розгорнув корвет «Сергій Котов» у південній частині Чорного моря, в зоні основних шляхів з протоки Босфор до Одеси, стратегічного порту України. Але ні «Сергій Котов», ні будь-яке інше російське судно так і не втрутилися, коли ці три цивільних судна прямували до Ізмаїла.

Хоча, як намагалось запевнити сьогодні російське Міноборони, «патрульні кораблі «Сергій Котов» і «Василь Биков» Чорноморського флоту продовжують виконувати поставлені завдання з контролю судноплавства в південно-західній частині Чорного моря, за 340 км на південний захід від Севастополя». І додало, що вночі 1 серпня Україна нібито атакувала морськими дронами кораблі «Сергій Котов» і «Василь Биков». Окупанти заявили, що нібито відбили атаку і знищили всі три безекіпажні катери ЗСУ.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті