Вверх

Патрушев підтверджує діагноз росії

Ігор Чаленко
28 Бер 2023

Побачило світ свіже інтерв’ю Секретаря радбезу та екс-керівника російської фсб ніколая патрушева. За наповненням цей текст був скоріше «другою свіжістю». Опус звернув увагу на себе як мінімум тим, з якою силою анонсувався на різних болотяних майданчиках. Піднімали ажіотаж ледь не менше, ніж перед нещодавнім посланням сонцесяйного самого владіміра владіміровіча путіна.

Побережу ваші нерви, а, можливо, і животи від реготу. Черговий набір штампів, нічим не обґрунтованих звинувачень і ціла симфонія гри на емоціях замість хоч крихти раціо.

Патрушев не говорить нічого нового. Разом з тим, він вкотре для російської пропаганди вдається до методу віддзеркалення. Всі проблеми росії – а це придушення прав і свобод, перетворення московії на великий концтабір, олігархічну економіку, тотальну цензуру та узурпацію влади наближеним до путіна середовищем, розпалюванням військових конфліктів у інших країнах – все тут описано. Але, як не дивно, як мінуси Заходу. Знайдені тут і посилання зламаного телефону на потуги росії на особливе геополітичне місце у світі.

Чи то ознаки деменції, чи інші вікові хвороби, але патрушев вкотре вказує, що США заважають дві «вєлікіє» країни – рф і Китай. Щодо Піднебесної, то ми дійсно спостерігаємо формування двополярного світу, де Китай пробує політично капіталізувати десятки років росту та технологічно-виробничої співпраці з тим же Заходом, з яким має протилежний ідеологічний фундамент. Але велич росії? Чергові фантомні болі відтятого минулого та похованого Радянського Союзу.

Вкотре наголошую, що росія є продовжувачем саме однойменної радянської республіки, а не усього Радянського Союзу. Спадщина СРСР досі за 31 з лишком рік не розділена між всіма країнами Союзу. До слова, постійне місце члена Радбезу ООН росія займає незаконно всупереч Статуту ООН. На жаль, свого часу у країн Заходу не спрацював інстинкт самозбереження. Адже разом із відмовою України від ядерної зброї потрібно було жорсткіше працювати у цьому напрямі з молодою суверенною російською федерацією. Шкода, що історія не має умовного способу.

Втім, крізь невеликі щілини все ж пробивався голос розуму. Для прикладу, патрушев фактично підтверджує, що поразка росії на полі бою проти України не лише реальна, а й може бути причиною подальшого розчленування ерефії.

Окремо секретар ради «небезпеки рф» марить щодо якогось реваншу, про який нібито мріє Захід. Але ж сам тут же каже, що у Заходу була ейфорія від розпаду Совка. Чий реванш, до кого, до чого?

Також від патрушева пішли погрози про вундервалю – «сучасну унікальну зброю», що знищить будь-кого. У цьому моменті мені згадалась пісня групи «Манго-Манго» про аквалангістів. Якщо хтось пам’ятає, був там такий текст: «У нас есть ТАКИЕ приборы! Но мы вам о них не расскажем!».

Логіка, поверніть хоч крихту логіки… Критикуючи відхід західних компаній з російського ринку, патрушев каже, що, процитую: «Страны Европы и Япония, к примеру, прекратили поставки в Россию ряда лекарств, в том числе жизненно важных. В этом отношении западная фармацевтика достойно продолжает “традиции” своих предшественников. Хорошо известно, что большинство этих же компаний в свое время трудились над разработкой отравляющих газов и душегубок по заказу фашистской Германии. То есть полностью поддерживали идеологию геноцида так называемых “лишних” народов».

По-перше, тридцять років західна фармацевтика, яку патрушев звинувачує у роботі на нацистську Німеччину, працювали в росії. Тоді, виходячи з озвученої формули попередників – хто сама росія, чи не фашистська? Ось і виходять самі на себе.

І, по-друге, патрушев прямо бреше. Бо у фармасекторі санкції мінімальні. Перестали поставляти всього 8% попереднього асортименту продукції, який можна замістити. Основний наголос був зроблений на припиненні інвестиційної діяльності фарми на російському ринку.  І така неправда по кожній тезі.

І на останок секретар радбезу росії почав марити про колапс Європейського Союзу, про розпад США на південь та північ. Відчуття скорого кінця у патрушева правильні. Правда, стосуються вони набагато ближчої території і йому не треба навіть покидати межу сучасної рф.

Кремлівський режим вже перевів російську державу у стан напіврозпаду, всі дезінтегруючі процеси запущені. А майбутня поразка у війні проти України лише пришвидшить неминуче.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті