Китай не буде фінансувати росію
Війна між рф і Україною перейшла у фазу економічного виснаження. Кожна із сторін покладається на те, що економіка протиборчої сторони виснажиться першою. Давайте проаналізуємо стан економік України та росії.
Згідно з офіційною заявою міністерства економіки, у 2026 році в бюджеті України утвориться «дірка» на один трильйон гривень. Проблема не в тому, що у Києва немає грошей. А в тому, що Європа також немає грошей для фінансування потреб України. Як відомо, 2025-й фінансовий рік Україна закриває не за рахунок коштів європейських платників податків, а завдяки кредиту, який буде погашатися з доходів від заморожених російських активів. Чи знайдуть європейці кошти на макроекономічне фінансування України у 2026 році – питання відкрите. А це щонайменше $40 мільярдів на соціальні програми.
Водночас треба визнати, що економіка росії також переживає непрості часи та перебуває у стані стагнації. Уряд росії вимушений був переглянути свій прогноз ціни на нафту у 2025 році. До кінця квітня у російському бюджеті була закладена середня ціна на нафту $70 за барель. Після перегляду її знизили до $57 за барель. При цьому наразі чималі кошти залишаються у Фонді національного добробуту, за рахунок якого кремль може покривати витрати на війну.
Поточний фінансовий рік росія закінчить без дефіциту. Однак ситуація може змінитися до червня 2026 року, про що говорив Володимир Зеленський. Через рік росія не буде мати власних грошей для покриття дефіциту бюджету. Далі кремлю доведеться урізати невоєнні видатки. Щоправда, у росії вже зараз заморожено чимало соціальних витрат, тож скоро вже не буде що урізати.
З червня 2026 року росія не зможе продовжувати війну без залучення зовнішнього фінансування. У москви елементарно не буде грошей, щоб оплачувати витрати на війну. У кремлі покладають сподівання на Китай. Однак Пекін вже відмовив москві у кредиті, і навряд чи погодиться фінансувати рф у наступному році.
Крім доходів від експорту нафти та Фонду національного добробуту, в росії немає джерел для покриття дефіциту бюджету. Тож кремль сподівається, що повне виснаження української економіки настане швидше, ніж російської.
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає