Вверх

КНДР не є і не буде потужним постачальником зброї для росії

Віталій Кулик
31 Січ 2024

У питанні обсягів військової допомоги, яку Північна Корея надає росії, слід відрізняти інформаційну бульбашку від реальності. Попри велику кількість загрозливих повідомлень, що КНДР нібито постачає рф мільйони снарядів, насправді все не так погано.

Південно-корейський моніторинг чітко фіксує трафік на кордоні та з порту Расон. Моніторинг показує, що з КНДР до рф не відправляються мільйони боєприпасів та сотні тисяч ракет. У Північної Кореї справді достатньо потужний ВПК. У країні налагоджене власне виробництво снарядів. Однак до Росії Північна Корея експортує невеликі обсяги боєприпасів. До того ж, наразі не йдеться про поставки на регулярній основі.

Водночас, це далеко не одностороння допомога. Взамін за поставки боєприпасів Північна Корея багато чого вимагає від росії. Зокрема, КНДР хоче запустити повноцінну космічну програму, а не один супутник. Мрія Кім Чен Ина – власна військово-космічна станція на орбіті. Також Північна Корея у рамках співпраці з рф хоче відновити ядерне виробництво та запустити модернізацію своїх збройних сил.

Щодо самої росії, то навряд чи кремль розраховує залучити КНДР до війни проти України, суттєво наростити поставки північно-корейської зброї та запустити спільні виробництва озброєння. Переконаний, що москві Північна Корея потрібна, перш за все, для ескалації на Корейському півострові, але без доведення ситуації до реальної війни.

Свого часу Кім Чен Ір, дід теперішнього очільника КНДР, вдавався до цікавих елементів ескалації. Наприклад, у 1968 році північно-корейський спецназ штурмував президентський палац в Сеулі. Тоді ж спецслужби КНДР викрадали громадян Японії. До подібних провокацій може вдатися Кім Чен Ин.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті