Вверх

Ізраїльська компанія передає ЗСУ радари RADA для виявлення “шахідів”: перші вже прикривають українське небо

Дмитро Снєгирьов
16 Тра 2023

Україна почала отримувати радари виробництва ізраїльської компанії RADA Electronic Industries для системи попередження про ракетні атаки.

Особливість багатоцільового радару Hemispheric ieMHR полягає в можливості виявлення як безпілотних літальних апаратів, літаків і ракет – тобто аеродинамічних цілей, так і відповідно засобів ураження, зокрема, мінометів. Ще важливо зазначити, що радар може виявляти навіть нано-БПЛА на відстані, приблизно, від 10 до 15 кілометрів. Ця відстань дає змогу оперативно реагувати системам ППО на зовнішні загрози.

Варто зазначити, що система здатна виявити іранський “шахед” на відстані понад 40 кілометрів. Це дає змогу значно посилити позиції української ППО в момент виявлення безпілотників.

Такі радари здатні виявляти ворожі гелікоптери на відстані понад 40 кілометрів, а винищувачі – на відстані понад 70 кілометрів.

Крім того, такий радар здатний “розгледіти” особовий склад противника на відстані понад 20 кілометрів, тобто ідентифікувати навіть одиничну ціль, не кажучи вже про розгортання бронетехніки.

Показово, що радар здатен ефективно працювати в умовах активного використання радіоелектронних перешкод. Інформування про ракетну атаку може надходити або через клаксон, або на мобільний телефон.

Наразі перші три радари вже прикривають українське небо, унеможливлюючи ракетний терор з боку країни-окупанта. Загалом Україна отримає партію з 16 радарів RADA ieMHR.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті