Вверх

Підтримка національних виробників, кешбек і пенсіонери: чому важливо залучити їх у програму

Олександр Колесніков
19 Вер 2024

1,2 млн українців почали користуватися програмою «національного кешбеку» протягом перших трьох тижнів старту проєкту. Майже 200 з них уже бачать в Дії нараховані кошти. Про це повідомили в Мінекономіки. В Україні наразі проживає понад 10 млн пенсіонерів. Очевидно, що частка літніх людей, які знають про програму і наважились нею скористатися поки низька. Але участь саме цієї категорії людей дуже перспективна. У цьому матеріалі я хочу пояснити як працює кешбек і чому потрібно проводити роз’яснювальну роботу саме з акцентом на пенсіонерів.

Хто і як може взяти участь у програмі?

Скористатися програмою може кожен охочий. Для цього потрібно мати чи відкрити картку банку, який бере участь у проєкті й активувати сервіс у Дії.

Перший крок. Подати заявку через сайт, мобільний застосунок чи відділення банку. До програми уже долучилися: ПриватБанк, monobank, Укргазбанк, Sense Bank, ПУМБ, Абанк, Банк Глобус, UKRSIBBANK BNP Paribas Group, Ощадбанк, Акордбанк та Банк Кредит Дніпро. В перспективі банків має стати більше.

Другий крок. Визначити картки, якими будете розраховуватись в магазинах. Банку при цьому потрібно надати дозвіл на передачу інформації про транзакції з цих карток.

Третій крок. У Дії обрати розділ Сервіси. Далі вибрати картку «Національний кешбек», на яку ви хочете, щоб здійснювались виплати. Нагадаю, що картка може бути як фізичною так і віртуальною.

Де і що можна придбати за програмою?

Станом на 16 вересня у програму уже включено 171 тис. товарів від 963 українських виробників. Кешбек працює у мережах Велика кишеня, ВелМарт, ВК експрес, Антошка, Thrash!Траш!, Будинок іграшок, Таврія В, Копілка, Блиск&Відро, АТБ-Маркет, Аврора, NOVUS, ЕКО маркет, VARUS, OKKO, Мережа АЗК «WOG», Укрнафта, Епіцентр K, Нова лінія, Auchan, Comfy, Сільпо, ФОРА, мережа аптек Аптека АНЦ та аптека 3і. За прогнозами чиновників, найближчим часом повинні приєднатися ще  близько 200 магазинів і торгових мереж.

Повний перелік товарів, на які нараховується кешбек, можна знайти на сайті програми https://madeinukraine.gov.ua

Частина торгівельних мереж уже почали позначати товари з кешбеком на цінниках або на полицях. Надіюсь, що це буде швидко зроблено у всіх магазинах, особливо актуально, щоб маркувались продукти харчування та ліки.

Скільки можна зекономити і на що витратити?

Розмір кешбеку однаковий для усіх товарів, які беруть участь у програмі – 10%.  Однак є обмеження по сумі виплат на місяць – це 3 тисячі грн. 

Вивести гроші з картки не вдасться. Але ними можна буде оплатити комуналку, транспорт, лікування, мобільний зв’язок, спорт, кіно, тощо. Також кешбек можна буде задонатити на ЗСУ або купити військові облігації.

Накопичені за місяць гроші надходитимуть на обрану картку раз на місяць до 20 числа наступного місяця. Використати їй можна буде протягом цього і наступного року.

Вигода для пенсіонерів і необхідність роз’яснень

На мою думку, ця програма може дійсно принести користь. У людей сформується звичка купувати українське, підтримувати більше національних і локальних виробників.

Однак, я більше дивлюся на неї з точки зору вигоди для пенсіонерів, оскільки щодня бачу як тяжко їм доводиться жити і економити буквально на всьому. Ця програма може допомогти з економією.  Якщо літня людина витратить на продукти і ліки, скажімо, 2 тисячі грн на  місяць, то їй повернеться назад  200 грн. Ці 200 грн вона зможе спрямувати на оплату комуналки чи поповнити мобільний телефон. Для пенсіонерів, які отримують дріб’язкові пенсії – це уже суттєво.

Але я бачу проблему у тому, як змотивувати пенсіонерів долучитися до програми. Особливо тих, які давно вийшли на пенсію і мало користуються або і геть не користуються гаджетами. Потрібно проводити роз’яснення для родичів, щоб вони допомогли своїм бабусям і дідусям зареєструватися і пояснили як купувати такі товари.

А також було би добре долучити до цього соцслужбу, адже дуже часто для літніх людей, які мають проблеми зі здоров’ям, продукти купують саме соцпрацівники. Я знаю багато прикладів, коли у бабусь чи дідусів копієчні пенсії і їхні помічники оббігають по кілька магазинів, щоб купити дешевші продукти по акціях. Тож від того чи стануть соцпрацівники заморочуватись участю своїх підопічних у програмі залежить чи зможуть ті, в кінцевому етапі, отримати кешбек.

А ще є великий пласт пенсіонерів, які живуть в сільській місцевості і не мають під боком великих торгівельних мереж.

Мені б дуже хотілося, щоб, в перспективі, були враховані ці нюанси і роз’яснювальні роботи були проведені. Адже пенсіонери – це одна з найбільших верств нашого суспільства, і треба зробити так, щоб вони були залучені до сучасних реалій і могли скористатися можливостями, які відкриваються.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті