Вверх

Залужного активно «міряють» незалежно від його бажання

Ігор Чаленко
14 Гру 2023

Хто хоч інколи звертає увагу на соціологічні дослідження вже давно побачив, що практично в усіх політичних рейтингах фігурує прізвище Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.

Для прикладу, за останні 2 місяці мені потрапляли до рук 5 закритих опитувань. У кожному з них був Залужний. Його прізвище включають до переліку політиків в незалежності від того, хто замовляє соцопитування. Тобто сьогодні Залужного «міряють» різні політичні табори.

Скажу кілька слів про результати соцдосліджень, з якими була можливість ознайомитися. З політтехнологічної точки зору, Залужний сьогодні нагадує Зеленського зразка 2018 року з поправкою на воєнну ситуацію в країні. Залужний не заявляє про політичні амбіції. Ніхто не знає його програми. Нікому невідомо, що буде робити Залужний, якщо піде у політику. Але при цьому, аналогічно як було з Зеленським, рівень довіри до нього зростає.

Цікаво, що до Залужного не чіпляється негатив, навіть якщо він пов’язаний з армією. Скандали з ТЦК у свідомості громадян асоціюються не з військовими і особисто Залужним, а з корупцією та іншим негативом, які є у цивільному секторі, відповідальність за який несе політичне керівництво держави.  

Чому, власне кажучи, в українському інформпросторі все частіше публікуються соцдослідження з політичними рейтингами? Попри заяви Зеленського, що виборів не буде, всі розуміють, що наступний рік може бути виборчим або підготовчим до виборів. Відповідно так званим «інвесторам» необхідно розуміти, в яких політиків варто вкладатися, з якими паріями іти на вибори, а про які політпроєкти краще забути.

Навіщо «міряють» Залужного? Кому він цікавий? Переконаний, що Залужним, як потенційним політиком, цікавляться як влада, так і опозиція.

Припустимо, відбудуться вибори і переможе Зеленський. Тоді після парламентських виборів новостворена партія Залужного може стати «золотою акцією» під час формування коаліції та уряду. Якщо ж на президентських виборах перемогу здобуде Залужний, нинішня опозиція може спробувати сісти йому на хвіст, щоби отримати крісло прем’єр-міністра. 

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті