Вверх

Бандити стрімко втрачають в Україні авторитет!

Юрій Ванетик
13 Чер 2023

За 15 місяців повномасштабної війни усередині України та навколо неї, схоже, змінилося усе, що ще кілька років тому здавалося неможливим.

Кардинально на позитив змінилося ставлення до України з боку країн цивілізованого світу. ВСУ довели, що їхній бойовий професіоналізм та досвід – поза дискусіями. Будь-яка національна чи регіональна політсила, яка хоч подихом натякне на обійми з РФ, шанси втратить миттєво й докорінно. Далеко не усі політики, котрі мали високий рейтинг до 24 лютого 2022-го року, зберегли його. З’явився величезний запит на нові обличчя. Роль соціальних мереж, телеграма та Ютуб-каналів збільшилася на порядки. Стали відчутними результати деолігархізації. Виник запит на військових у політичному житті України.

І це далеко не усі штрихи до того, що яскраво проявилося в Україні за останні 1 рік та 3 місяці війни. А ще примітно, що досить впевнено, як вважають у США, розпеченим залізом з тіла України випалюється бандитизм. Парадоксально для країни, котра воює. Але, в Україні поступово відбувається саме так.

Є зміни, які не дуже помітні для більшості пересічних американців. Вони зрозуміліші тим, хто знає «стиль життя» у пострадянських країнах. Зважаючи на те, що Україна стала воюючою країною, то відбувається відкидання старого пострадянського стилю поведінки окремих «персон». Так само було у Грузії за Саакашвілі, коли ця країна у підсумку позбулася «злодіїв у законі». Такі люди в результаті переїхали до інших країн – Греції тощо. Вони виїхали з Грузії, оскільки натрапляли на жорсткі ультиматуми скрізь та в усьому. В Україні так само сталося із олігархами.

Існували, в принципі, два прошарки, які були поширені на усьому пострадянському просторі: «злодії в законі», котрі жили за поняттями, і такі собі «бандити-спортсмени», які намагалися корчити з себе важливих «рульових». Це тривало досить довго. Але, сьогодні виглядає так, що в Україні має місце не лише деолігархізація, а й дебандитизм.

Організований кримінальний світ відштовхується українським суспільством, а на перше місце за впливом виходять військові структури. Сила в Україні вже у руках військових та уряду, а не олігархів та бандитів. Залишки останніх, звичайно ж, є. Таке явище не зникає одномоментно та остаточно. Але, ця війна створює військову країну і впевнено прибирає з арени вищезгаданих «рішал».

Люди, які не беруть участі у захисті своєї країни в будь-якому вигляді, а сидять закутані пледами в кав’ярнях у специфічних компаніях, п’ють горілку, поводяться по-бандитські з іншими людьми – це вже екстремально негативно сприймається українським суспільством. Україна сьогодні – вже не їхній світ. Так, вони все ще можуть на когось впливати, когось підкуповувати на якомусь рівні, якось себе показувати. Але вони вже – анахронізм. Вони тепер не сприймаються так, як це було раніше. Це вже – залишки минулого, якому не місце. Такі люди повинні будуть або ж себе якось перевинайти (у що дуже слабко віриться), або ж залишити Україну.

Нинішня війна призвела до багатьох смертей. Водночас, вона змінила менталітет українців. Тому, авторитетність усіх цих бандитів вже не шанована, вона йде у небуття через військову обстановку, насамперед.

Навіть коли ця війна закінчиться, то Україна, так в нас вважають, житиме за прикладом Ізраїлю, де заохочуватиметься військова складова. Ця думка у більшості людей на Заході й, зокрема, у США. Звичайно, можливо, що багато військових потім перейдуть у бізнес, займуться ще якоюсь іншою діяльністю. Але, військовий елемент в Україні завжди буде на високому рівні. Як би Україна не перебудовувалася після війни, наша думка така, що вона вже назавжди буде військовою державою. Війна змінила цінності людей.

Це саме стосується й політиків. Деякі з них або на таланті, або на везінні якось зуміли перевинайти себе. Але, за сьогоднішнього настрою в українців, усім цим «бійцям» з «батальйону Монако» дуже важко буде повертатися до вже іншої України. Так, деякі щось чи когось намагатимуться купити, на щось чи на когось намагатимуться впливати. Але, повернутися в Україну зможуть лише ті, хто себе грамотно подасть й не матиме різного роду шлейфів, зокрема проросійського чи російського. Таких людей, гадаю, буде не надто багато.

Людям, які у минулому «рулили», але поїхали під час війни (навіть якщо їм було й за 60 років) з України, яку вони обкрадали, обирали, віджимали в когось бізнес, я гадаю, дуже нелегко буде увійти назад. Це їм буде дорожче, важче і, відчуваю, що вони зіткнуться з великими труднощами незалежно від того, хто стане наступним президентом чи як виглядатиме наступна влада в Україні.

В українців менталітет зараз інший. Україна до війни, під час війни та після війни – це коли повністю змінюються цінності, погляди, підходи. Тому, я вважаю, що на прикладі України відбудеться дуже цікавий й важливий соціальний експеримент. Як це було у США з COVID-19, коли американці почали набагато частіше мити руки, у поганому стані вже не йшли на роботу, а одразу вирушали лікуватися, уважніше почали ставитись до здоров’я в усіх сенсах. Період пост-COVID-19 – це інша реальність для США. Війна для України та період після неї – теж абсолютно інша реальність для України.

Тому, я думаю, що «бандитський світ» в Україні впевнено йде у небуття. Він залишиться у якомусь незначному вигляді, бо у світі він є скрізь. Але, в Україні він вже ніколи не буде авторитетним. Різного роду бандитів українці відверто зневажатимуть й сприйматимуть цілковитими нікчемами.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті