Візит Генсека НАТО Марка Рютте – це про пріоритети Альянсу
В України з НАТО достатньо високий рівень взаємодії та допомоги, якого немає у жодної країни, яка не є членом Альянсу. Тож не дивно, що перший робочий візит новий Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснив до України, до підтримки якої члени блоку безпосередньо залучені.
Марк Рютте – відомий друг України. Будучи прем’єр-міністром Нідерландів, Рютте доклав максимум зусиль, щоб переконати європейську бюрократію підтримувати Україну на належному рівні та надати літаки, важку техніку і далекобійне озброєння.
Крім того, Рютте є одним з лобістів нового концепту про перехід європейських держав від підтримки України до залучення у стримуванні рф. Концепт означає перехід через так звані путінські «червоні лінії», надання нового озброєння, розгортання кластерів спільного виробництва зброї, логістичні хаби на території Польщі і Румунії та створення нових схем закупівлі боєприпасів на ринку третіх країн.
Україна буде одним з ключових пріоритетів нового Генсека НАТО. Водночас, варто розуміти, що Генсек не формує остаточні політичні рішення Альянсу. Зокрема, рішення про членство України в безпековому блоці, яке підтримує Рютте, ухвалюватиме політичне керівництво членів НАТО. Як ми знаємо, попередні Генеральні секретарі блоку також робили багатообіцяючі заяви щодо членства України в НАТО, однак завжди був стримуючий фактор – учасники Альянсу.
Щодо візиту Рютте до України, то на перший погляд складається враження, що він був церемоніальним. Втім, насправді є багато питань військово-технічної співпраці, обміну інформацією, нових пакетів допомоги, розгортання військових навчань, створення інфраструктури підтримки, які також обговорювалися керівництвом України і НАТО.
Марк Рютте – один з тих, хто вважає, що ЄС має переглянути свою політику підтримки України в бік участі у стримуванні росії, створивши механізми та інститути такого стримування. Тому обрання Рютте новим Генсеком НАТО є маркером того, що ми рухаємося у бік залучення Заходу до стримування рф, попри можливі неочікувані результати президентських виборів у США.
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає