Вверх

Проблеми з продовженням допомоги відкрили для України нове вікно можливостей

Валерій Клочок
28 Гру 2023

Для успішного спротиву агресії РФ та здійснення соціальних виплат Україні на наступний рік потрібні чималі кошти. За останні тижні, на жаль, з’явилося багато не дуже приємної для нас інформації, яка стосується продовження допомоги Україні. Особисто у мене були очікування, що Конгрес США до 25 грудня все ж таки проголосує за продовження фінансової допомоги Україні.

Попри певні неприємності, немає причин для песимізму. Заяви Білого дому доволі обнадійливі. Швидше за все, після 1 січня Конгрес об’єднає два питання в одне та одночасно проголосує за бюджет США і виділення допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню. Також до лютого варто очікувати затвердження Євросоюзом чотирирічної програми підтримки для України на €50 млрд.

На тлі труднощів з продовженням американської допомоги NYT написав, що Білий дім посилив тиск на ЄС з вимогою пришвидшити процес конфіскації заморожених активів РФ. Незважаючи на те, що у Байдена була неоднозначна позиція щодо конфіскації російських активів, ми бачимо, як його адміністрація тисне на європейців, наголошуючи, що агресія РФ під боком у них, а в не американців, і це, в першу чергу, їхня проблема.

Також ми побачили, як Євросоюз у законний, але нетрадиційний спосіб ухвалив рішення про початок переговорів з Україною щодо вступу до ЄС, змусивши Віктора Орбана покинути зал для голосування.

Як бачимо, наростаючі проблеми не стали патовими для України. Навіть навпаки – вони відкрили нове потужне вікно можливостей для України. США ініціюють запуск процесу конфіскації активів РФ, а ЄС знайшов спосіб, як обходити блокуючий голос Угорщини.

  

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті