Вверх

В американців немає плану щодо росії

Олександр Мусієнко
27 Лют 2024

На третьому році війни стає все очевидніше, що у США немає раціонального плану зміни влади у росії. А той план, який є, – застарілий і не робочий.  

У чому полягає план американців? Штати сподіваються, що в росії з’явиться ліберально-демократична опозиція, яка якимось незрозумілим чином зможе отримати владу. Надії покладаються на російських лібералів, які здебільшого сидять у Європі, знімають YouTube-контент, створюють опозиційні телеканали і критикують путінський режим. Однак проблема в тому, що у цієї опозиції немає реальних інструментів приходу до влади.

Механізм зміни влади в рф, на який розраховують США, не працюючий. У росії може щось змінитися тільки завдяки новим пригожиним, навколо яких об’єднаються мобілізовані російські солдати. Щоправда, у такій моделі зміни влади є великі ризики, позаяк невідомо, хто в результаті зможе прийти на зміну путіну і його оточенню. Є великі сумніви, що обуренням мобілізованих росіян зможуть скористатися Юлія Навальна чи хтось інший з лібералів.  

Логіка американців і європейців, які роблять ставку на російську ліберальну опозицію, у певній мірі зрозуміла. Захід не може не підтримувати боротьбу за демократію, права людини та звільнення репресованих. Однак, як на мене, це безперспективна гра. Особливо, якщо згадати ситуацію з бунтом євгена пригожина, коли українські спецслужби хотіли включитися у процес через російських радикалів, але Захід зупинив їх.    

Другий фактор, який США майже не враховують у цій історії, – це Китай. Пекін дуже активно стежить за тим, що відбувається в росії. У теперішніх умовах Китай ні за яких обставин не віддасть всю росію під вплив Заходу. Цього разу не буде, як у 1990-х роках, коли Китай стояв осторонь усіх процесів.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті