Вверх

Україна змінює позицію Заходу щодо росії

Дмитро Левусь
22 Лют 2024

Захід наразі не прийшов до однозначної думки щодо необхідності поразки росії. Справді, є чимало країн, які поразки росії бояться набагато більше, ніж перемоги України. Разом з тим, завдяки зусиллям України Захід поступово змінює свою позицію щодо Росії.

Перш за все, ми бачимо, що на Заході принаймні почалися дискусії щодо можливої поразки росії, чого не можна було уявити до 24 лютого 2022 року. На превелике здивування Заходу з’ясувалося, що рф не така вже й непереможна.

Зараз на Заході, на жаль, мейнстрімною залишається позиція, що росія – ядерна держава, а тому її потрібно зберегти. Їх лякає, що буде з ядерною зброєю і небезпечними виробництвами в рф та яку загрозу можуть нести міжнаціональні конфлікти на російській території. Паралель з розпадом СРСР, коли не сталося катастрофи, європейців не переконує. Крім того, на Заході чомусь бояться появи альянсу росія-Китай, ніби він вже зараз не виникає.

Попри певні побоювання поразки рф, очевидною також є радикальна зміна позиції Заходу щодо росії, на формування якої безпосередньо впливає Україна.  

Раніше не могло навіть бути мови про те, що росію можуть позбавити статусу постійного члена Радбезу ООН. Зараз такі дискусії майже стали буденністю. Проявом радикальної позиції щодо рф є ордер МКС на арешт володимира путіна за депортацію українських дітей. Щоправда, доводиться визнати, що нещодавнє рішення Кримінального суду ООН про невизнання рф спонсором тероризму розмазало ставлення до росії як до міжнародного злочинця.

Також Захід проявив готовність підписувати з Україною договори про гарантії безпеки, які містять багато конкретики та аж ніяк не є просто декларативними. Система безпекових договорів у подальшому працюватиме на безпеку України. Звісно, це не членство в НАТО, але це фундамент нашої майбутньої безпеки.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті