Україна може вийти з МКС, якщо суд діятиме не в наших інтересах
Зараз точиться багато дискусій, чому Монголія, яка є членом Міжнародного кримінального суду, не заарештувала володимира путіна під час візиту в Улан-Батор. Чому, власне, так сталося, що путіна не затримали, хоча є ордер МКС на його арешт?
Юристи говорять: захищає не договір, а дієвий механізм примусового виконання договору. У сучасному світі «примусовим механізмом» виконання міжнародного права є США. Але коли такі країни, як Монголія, бачать, що Штати допускають ерозію міжнародного права, вони починають публічно ігнорувати міжнародні угоди.
Коли путін зійшов на землю Монголії, звісно, вже було пізно сподіватися, що монгольські правоохоронці проявлять нечувану рішучість і заарештують його. Зате напередодні візиту з ключових країн Заходу могли подзвонити в Улан-Батор та переконати не приймати російського диктатора, натякнувши на неприємні наслідки для Монголії. Однак цього не було зроблено.
Як відомо, у 2014 році Україна підписала угоду про входження до МКС, щоб наблизити вступ до ЄС. Втім, це не означає, що Україна не може вийти з МКС, якщо вбачатиме у цьому доцільність. Підставою для виходу, наприклад, може стати робота суду проти українських військових. Згідно з міжнародним правом, причиною для розслідувань і проваджень можуть стати навіть незначні тілесні ушкодження російських окупантів під час взяття в полон.
Бездіяльність Міжнародного суду щодо візиту путіна до Монголії та неспроможність притягнути до відповідальності Ігоря Гіркіна та інших російських воєнних злочинців за збиття МН17 свідчать про те, що членство в МКС не приносить Україні ніякої користі.
Тому, як тільки у МКС з’являться запитання до української армії, Україна повинна розірвати договір із ним. Не можна обмінювати ефемерні папірці на безпеку держави. Нам потрібно дбати про безпеку країни і своїх військових, а не ставити на перше місце міжнародні правила, які ігноруються іншими країнами. Не даремно США та Ізраїль, чиї армії постійно воюють, не ратифікували Римський статут.
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає