Вверх

Україна може припинити атаки на російські НПЗ в обмін на західну допомогу

Іван Ступак
27 Бер 2024

Financial Times повідомив, що американці дуже наполягали, щоби Україна не била по нафтопереробних заводах росії. Їхня аргументація – після ударів українських безпілотників зростають ціни на нафту, в чому не зацікавлені США. Така позиція, якщо вона правдива, дуже цинічна по відношенню до України. Виходить, американці готові обмінювати нафту на українську кров.

У відповідь на вимогу Штатів Україна повинна висунути свою пропозицію: припинення атак на російські НПЗ в обмін на продовження американської допомоги. Інакше згодом Захід почне вимагати не обстрілювати російські сталеварні та інші промислові об’єкти.

Ще один важливий момент – знищуються потужності з переробки, а не виробництва нафти. Україна руйнує об’єкти, де виготовляються дизельне паливо, мазут, бензин. Нафтові родовища залишаються неушкодженими. Таким чином страждає внутрішній російський ринок, а не міжнародний нафтовий ринок. А тому залишаються питання щодо справедливості вимог США.

Також звучать заяви, що, мовляв, ЗСУ не вигідно атакувати НПЗ росії, оскільки у відповідь ворог б’є по українській енергетичній інфраструктурі, чим завдає значно більшої шкоди. Насправді це не так.

Росіяни атакують на українській території електростанції і підстанції. Знищувати енергетичну інфраструктуру України доволі складно, рф змушена витрачати велику кількість ракет і безпілотників. Натомість ЗСУ достатньо невеликого вибухового пристрою, щоби завдати відчутної шкоди російському НПЗ. Український безпілотник, який коштує близько $300 тисяч, знищує російські нафтопереробні об’єкти на десятки мільйонів доларів. Тобто під час обміну ударами по енергетичній інфраструктурі Україна виграє з точки зору затрат.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті