Вверх

США проти створення будь-яких військово-політичних об’єднань на базі НАТО

Ігор Чаленко
4 Лип 2024

Давайте поговоримо про те, чи можливі у Європі малі військово-політичні союзи. Наприклад, з центром у Франції або Великобританії, учасницею яких була б Україна.

Якщо говорити про ситуацію станом на зараз, то є великі сумніви, що такі союзи можливі. Лідери Європи гіпотетично можуть розглядати можливість створення малих військових об’єднань. Однак у цьому не зацікавлені США. Вашингтон категорично проти, щоби зараз створювати всередині Альянсу малі союзи і таким чином розмивати сутність НАТО.

Разом з тим, переконаний, що створення нових військових союзів було б логічним. Це дозволить вирішувати певні оперативні завдання, не підставляючи Альянс. Не виключаю, що насправді у Європі відбуваються розмови та консультації про створення малих військових об’єднань. Однак у публічну площину такі розмови не виносяться, щоби напередодні саміту у Вашингтоні, який приурочений 75-річчю Альянсу, не підривати його єдність.

Надалі перспективи створення нових військових союзів залежатимуть від розвитку подій. Прискорити їхню появу, наприклад, може відправлення Північною Кореєю своїх військ в Україну або ескалація з боку росії, здійснена в якийсь інший спосіб.    

До речі, не випадково президент Сербії Александар Вучич нещодавно заявив, що у другому півріччі поточного року має щось статися, що напряму стосуватиметься безпеки Європи. Невідомо, що він мав на увазі. Можливо, відкриття росією нового фронту у Європі або ж військову місію НАТО чи окремих країн-членів НАТО.

Цілком ймовірно, що путін хоче використати період виборчої кампанії у США для військової активізації. Зі свого боку Європа готується до такого сценарію та чекає завершення виборів у Франції та Великобританії перед тим, як ухвалити важливі рішення у безпековій сфері.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті