Вверх

Шатдаун у США створює серйозні ризики стабільності по всьому світу

Олександр Краєв
6 Бер 2024

Неспроможність конгресменів ухвалити повноцінний бюджет задля уникнення шатдауну дестабілізує ситуацію на ринках, як у США, так і в усьому світі.  

Минулого тижня у США в черговий раз ухвалили тимчасовий пакет фінансування діяльності уряду, що дозволило уникнути шатдауну. Тепер до 8 березня зможе працювати основна частина федеральних агенцій, а деякі агенції отримали фінансування до 22 березня.

Однак в чому проблема? У США склалася безпрецедентна ситуація. Уже третій раз Штати уникають шатдауну завдяки ухваленню проміжних коротких пакетів фінансування. Раніше такого не було, щоб федеральний бюджет США на 2024 рік на третьому місяці поточного року досі не був прийнятий. А це питання великих федеральних замовлень, зокрема військових, підтримки пенсійних фондів та великих банків, які забезпечують населення кредитами і депозитами. Також це питання міжнародних боргових зобов’язань, які наразі виплачуються Штатами менше як на половину від необхідного обсягу, та інвестування, позаяк інвестиційна політика Федеральної резервної системи залежить від бюджету.

Як наслідок, американські ринки почали сповзати вниз. Наразі різкого падіння не спостерігається. Тим не менше, учасники ринків починають дуже обережно ставитися до своїх заощаджень і акцій. Ніхто не розуміє, що буде далі. Відповідно гроші починають витікати з ринків, люди позбуваються заощаджень. Навіть компанії, які показують ріст, реагуючи на те, що відбувається, забирають гроші з ринків та переходять у режим вичікування.

Звісно, можна й надалі раз на кілька тижнів ухвалювати проміжні пакети, щоби витягувати Штати зі шатдауну. Але без ухвалення повноцінного бюджету ніхто не буде інвестувати в економіку США, яка сама в собі настільки невпевнена.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті