Вверх

Саміт миру у Швейцарії: Аналіз та висновки про необхідність подальших політичних маневрів

Олександр Антонюк
16 Чер 2024

Попередні висновки з саміту:

Саміт миру у Швейцарії прогнозовано надав багато матеріалу для роздумів. Підбиваючи попередні підсумки, можна сказати, що конкретні досягнення, окрім декларацій, є об’єктивно досить умовними та обмеженими.

Світ не є україноцентричним, і цю реальність ми повинні були усвідомити ще у 2014 році, а якщо ні, то з початком повномасштабного вторгнення у 2022 році. Ця війна є нашою боротьбою, і вона болить нам як нікому іншому. Ніхто не проживає її так, як ми.

Необхідність політичного маневрування

На саміті лунали заяви від Саудівської Аравії та Туреччини, які, відверто кажучи, не відповідають нашим інтересам. Відсутність засудження злочинів Росії та позиція «примирення» виглядають цинічними та несправедливими. Проте це не означає, що ми маємо опустити руки. Геополітичні розклади змушують нас продовжувати грати у цю політичну гру з впевненим “покер фейсом”.

Тактика переговорів

Якщо хтось хоче, щоб кремль сів за стіл переговорів, ми маємо робити вигляд, що підтримуємо такий політичний консенсус (ми це робимо і зараз). Але водночас повинні постійно нагадувати, що ордер на арешт Путіна, виданий 17 березня 2023 року Міжнародним кримінальним судом у Гаазі, ставить під сумнів таку можливість навіть в теорії. Адже цивілізований світ не може ігнорувати міжнародне право, яке засуджує злочини, навіть під приводом мирного саміту.

Продовжувати комунікацію з Китаєм та іншими країнами, ми маємо продовжувати просувати свої інтереси на зрозумілій їм мові, в тому числі по практичним питанням: обмін полонених, повернення дітей та безпеки ЗАЕС.

Це має хоча б частково поставити «китайські» наративи на політичну «розтяжку».

Майбутні кроки:

Саміт миру – це важлива інформаційна та політична подія, яка за результатами також має вплив на практичну підтримку нас з боку країн-учасників. Наші позиції на наступний рік повинні бути сильнішими. Основний наш наратив залишається яким був: гарантією миру може бути лише сильна Україна з потужною, високоточною зброєю. Це єдиний спосіб забезпечити безпеку і зробити стіл переговорів реальністю, а не просто декларацією.

Наступний паралельний напрямок дій з боку нашої держави має бути політика заснування разом із Британією європейського безпекового блоку. У цьому напрямку у нас є велика перспектива, яка, при її вдалій реалізації, суттєво просуне нас у майбутньому щодо членства в НАТО. Важливо також залучати інші країни, які поділяють наші цінності та бачення безпеки в регіоні, до цієї ініціативи.

Підсумовуючи, нам необхідно застосовувати політичне маневрування, підтримувати діалог з усіма країнами, навіть з тими, хто не завжди на нашому боці. Але водночас потрібно невпинно просувати свої інтереси, щоб досягти миру на наших умовах. Наші умови стануть реальними тоді, коли ми наростимо паритетність в нанесенні ударів по військових цілях на території РФ, знищуючи таким чином спроможність ресурсно підтримувати воєнну ескалацію та окупацію наших територій. Це практично дозволить реалізувати проект декларації, яку, переконаний, підпише більшість учасників сьогоднішнього саміту.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті