Вверх

Росіяни нічого не зрозуміють, допоки не буде збитий їхній звичний побут

Юрій Ванетик
29 Тра 2023

Росію у світі вже не бояться. Ніхто вже не завмирає із жахом від безглуздих «погроз» з бункера. Увесь цивілізований світ чудово розуміє, що хронічні брехуни, нікчемні мародери і жалюгідні «визволителі» повинні бути поставлені на місце. Раз і надовго. Світ не втомиться допомагати Україні. Це не просто допомога. Це – на якому ти боці: на боці справедливості і добра чи на боці брехні та тотального зла. Вибір цивілізованого світу очевидний.

До речі, багато військових та політиків в США вважали і вважають, що якби українська армія отримала ті ж таки F-16 ще рік тому, жертв та руйнувань в Україні можна було би уникнути. Тут варто сказати відоме: краще пізніше, аніж ніколи. Але, світ, мабуть, вже й сам остаточно переконався, що – краще раніше, аніж пізніше.

Допомога Заходу Україні – кістка у горлі Кремля. Я завжди говорив, коли обговорювалася тема підтримки України, що Америка продовжуватиме це робити. Так, нас можна осуджувати, що ми ніби розтягували цей конфлікт у часі, сподівалися на якісь переговори, не завжди одразу в достатній кількості допомагали тим, що було потрібно ЗСУ тут і зараз. Але, дуже часто, коли обговорювалася тема України, я згадував і наводив в дискусіях на різних рівнях слова відомого Уїнстона Черчілля, який колись говорив: «An appeaser is one who feeds a crocodile hoping it will eat him last» («Утихомирювач – це той, хто годує крокодила, сподіваючись, що крокодил з’їсть його останнім»).

Так, можна надати одне, друге, третє, уникаючи чи розтягуючи геноцид, що має місце в Україні. Але, наскільки довго це може тривати? Тоді треба було або змиритися з тим, наприклад, що буде менше геноциду, натомість матиме місце повне рабство; що Україна знову стане колонією Росії, яка сьогодні набагато заплутаніша і слабша, аніж був свого часу СРСР і таке інше. РФ сьогодні – без ідеології, вона без нічого. Тому, тут не можна так діяти, мовляв, давайте підемо Росії на поступки, віддамо їй і те, і те, і це. Ні, така політика є неприйнятною. Наслідки такої політики ми усі побачили в ситуації із Кримом.

Тому, моя позиція була незмінною і ще ніхто не зміг мені фактами довести протилежне. Я говорив не один місяць про це. І усі заяви наших політиків найвищого рівня свідчать, що і демократи, і республіканці мають намір продовжувати допомагати Україні. Так, вони політично конкуруватимуть в цих питаннях між собою, закликатимуть до ретельнішого контролю ресурсів тощо. Але, це вже – суто внутрішньополітична картина США. Проте, США допомагатимуть Україні стільки, скільки буде потрібно.

Пам’ятаєте, як саме відповів Спікер Палати представників США, республіканець Кевін Маккарті на запитання російського журналіста під час поїздки нашої делегації до Ізраїлю? Адже, саме про нашого Спікера прокремлівські сили постійно трубили, що він нібито проти подальшої підтримки України. Кевін, якого я особисто знаю дуже добре, тоді відповів російським ЗМІ однозначно й чітко, що він завжди був за підтримку України і далі виступатиме за таку підтримку. Його слова, вираз його обличчя під час відповіді показали те, що для нього вкрай образливим було саме формулювання побідного питання. Він відповів російському журналісту гідно, але з презирством. Це було добре по ньому видно.

Єдина зараз позиція Росії, яку там озвучують і якою послуговуються, що, мовляв, агресор не РФ, а США. Цікаво виходить: Росія захопила Крим, а коли Америка говорить про те, щоб Україна відстоювала та звільняла свою ж законну територію, що США не змирилися з тим, що Крим був забраний таким шляхом, то РФ робить Захід якимось поганим та ворожим. Повний абсурд! РФ безглуздо та абияк намагається виправдати будь-яку свою агресію. Путін, давайте пригадаємо, довгі роки «гуртував» росіян саме політикою визначення нібито зовнішніх ворогів РФ.

Як усе буде далі? На мій погляд, рани в України надовго і вони довго не гоїтимуться. Наприклад, є думка в нас, що якби РФ забрала в України лише Крим, а з інших територій пішла би тихо й спокійно (або взагалі туди не заходила), то, можливо, воно так би все і залишилося на певний період часу. Але, зараз усе переграється. Не думаю, що будь-коли взагалі може бути спокійно за нинішньої політичної ситуації в самій РФ.

Вважаю, що вгамуватись ситуація може за умови, коли відбудуться радикальні зміни у політичному режимі Росії. Коли там буде інша влада, пройдуть трибунали, які притягнуть нинішніх відповідальних за їхні діяння тощо. І то не факт, що українці швидко все забудуть й ставитимуться до нової РФ якось інакше, аніж це є зараз. Я цього не бачу.

Тому, вважаю, що ситуація лише розпалюватиметься. Вони там, звичайно ж, дуже бояться наростаючої підтримки Заходу. Вони бояться сучасних танків, літаків F-16, бояться консолідації Заходу та того, що Захід не збирається відвертатися від України.

В США зараз чую дві історії. Перша: Україна йтиме вперед, звільняючи свою законну територію повністю. Друга історія: і Україна, і РФ вже дуже втомилися від цієї війни й далі буде якийсь млявий її період. Ще чую, що РФ, яка взагалі аж ніяк не цінує людей (а людей у них там набагато більше, ніж в Україні), продовжуватиме закидати все більше і більше своїх солдатів в Україну, як «м’ясо», і все.

Важко сказати, як саме буде далі. Але, можу відзначити головне: росіяни нічого не зрозуміють й не відчують, допоки в них не буде збитий їхній звичний побут! Поки що, я так розумію, цього ще немає, коли ними це гостро відчувалося би. Те, що в РФ вже немає McDonald’s або Chanel, росіянам не заважає жити. Бідні люди цього й не помітили, а таких в Росії переважна більшість. А ось що їм би сильно завадило жити звичним життям, то це якби в них у містах щоночі по кілька разів ревіли сирени, чути було би перестрілки, вибухали би бомби або ракети, їх би втягували у війну проти їхнього бажання. Цього ж немає ані у Санкт-Петербурзі, ані у Москві. Тому, в них ніби нічого не змінюється, вони живуть своїм звичним життям.

А ось тільки ця війна зайде безпосередньо до будинків тих росіян, хто раніше й уявити такого собі не міг, то ситуація, на мій погляд, зміниться кардинально. І вже точно не на користь Путіна та нинішньої влади Росії загалом.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті