росія прагне розмовляти не з Україною, а з США
У контексті потенційних домовленостей про припинення війни в Україні важливо розуміти дві речі. Перша – росія не хоче і не збирається говорити з Україною, а хоче говорити зі США. Друга – Штати не хочуть розмовляти з росією, а хочуть домовлятися з Китаєм.
Російсько-українська війна у даному випадку виглядає як каталізатор великої домовленості. В американо-китайських відносинах Дональд Трамп зацікавлений у збереженні статус-кво для Штатів. Трамп прогне, щоби економіка США залишилася №1 у світі. У той же час, Китай хоче порушити статус-кво американців. І Вашингтону, і Пекіну війна в Україні заважає нарощувати економічну міць своїх країн. А тому вони зацікавлені, щоб досягти домовленостей про зупинення війни.
Зі свого боку, Україна має більш чітко формулювати власну позицію та відстоювати свої інтереси. Україна має працювати над збільшенням своєї суб’єктності. Коли генсек Альянсу говорить, що загальні втрати в російсько-українській війні складають мільйон людей, ми маємо відповідати, що НАТО дозволило путіну вбити і поранити мільйон людей.
Наразі українській владі бракує послідовності. Ще на початку цього року Офіс президента заявляв, що переговори неможливі до виходу ЗСУ на кордони 1991 року, а зараз вже заявляє про готовність домовлятися після повернення територій, які Київ контролював станом на 23 лютого 2022 року. Якою тоді буде офіційна позиція України через рік? Чи не зміниться вона знову?
Також недопустимо, коли Володимир Зеленський спочатку їде до Парижу домовлятися з Дональдом Трампом про запрошення України до НАТО, а після повернення пише, що про членство України в Альянсі буде говорити з Джо Байденом, оскільки Трамп зараз не володіє відповідними повноваженнями. Це приклад явної інфантильності української влади.
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає