Вверх

Необхідно створити військово-політичну коаліцію на підтримку України

Олександр Антонюк
20 Чер 2024

Жодний міжнародний саміт миру не зможе вирішити питання закінчення російсько-української війни. Настання миру можливе, коли буде створено військово-політичну коаліцію на підтримку України. Натомість саміт миру може сформувати ідеологічну основу такої коаліції.

Україні варто почати вже зараз формувати відповідну безпекову коаліцію. Наявність такої коаліції посилить оборонні спроможності України та підвищить для росії ризики продовження війни.

На європейському континенті Україні необхідно почати створювати військово-політичну коаліцію з Великобританією, яка є нашим надійним союзником. За формою та суттю українсько-британська коаліція могла б нагадувати союз Туреччини та Азербайджану.

Туреччина десятиліттями залишається партнером Азербайджану, зокрема у військово-оборонній сфері. Через 30 років після першого конфлікту в Нагірному Карабаху Азербайджан, завдяки підтримці Туреччини, зрештою зміг вирішити територіальний конфлікт з Вірменією. Подібний довготривалий союз Україні необхідно сформувати з Британією для протистояння росії.

Чому саме Великобританія має стати головним партнером України у військово-політичному союзі? Справа у тому, що дві ключові британські партії – і консерватори, і лейбористи – є послідовними противниками росії. Натомість у Німеччині та Франції серед опозиційних партій, які згодом можуть прийти до влади, є симпатики росії. У Німеччині серед опозиційних політсил росії симпатизує «Альтернатива». У Франції з кремлем співпрацював «Національний фронт», який перейменували у «Національне об’єднання».

На відміну від Франції чи Німеччини, зовнішня політика Великобританії щодо росії та підтримки України залишатиметься незмінною незалежно від того, хто буде прем’єр-міністром. Саме тому Україні потрібно напрацювати партнерство з Британією за прототипом турецько-азербайджанського союзу.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті