НАТО знаходиться в пошуку причин свого існування
Після закінчення «холодної війни» з Радянським союзом та ліквідації авторитарних режимів в Європі, багато хто на Заході почав вважати, що часи НАТО минули, а тому блок потрібно розпустити. Наприкінці 1990-х років звучали різні пропозиції щодо майбутнього Альянсу. Зокрема, як альтернатива НАТО обговорювалося створення єдиного військового альянсу з росією.
Ситуація суттєвим чином змінилася після початку агресії рф проти України. Питання необхідності існування НАТО повернулося до порядку денного. Україна фактично надала друге дихання Альянсу.
Якби не вторгнення рф в Україну, Фінляндія та Швеція досі не були б членами НАТО. На Заході здивувалися б, якби 23 лютого 2022 року хтось заявив, що найближчим часом Фінляндія і Швеція приєднаються до Альянсу. Натомість зараз вже нікого не дивує, що Фінляндія та Швеція в Альянсі, попри багаторічну нейтральність Швеції та вимушену нейтральність Фінляндії як країни, яка знаходилася між НАТО та СРСР, а потім рф.
Подальша доля НАТО в значній мірі залежить від результатів президентських виборів у США. Не таємниця, що Дональд Трамп послідовно дотримується антинатовської риторики. Свого часу його колишній радник з питань національної безпеки Джон Болтон заявляв, що Трамп взагалі не проти вивести США з НАТО. Наразі риторика Трампа щодо Альянсу залишається доволі агресивною.
Зараз НАТО знаходиться в пошуку причин свого існування. Україна – ключова причина існування Альянсу. І цей фактор Україна повинна максимально використати на свою користь.
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає