Вверх

Майбутні переговори з росією можуть закінчитися «Мінськом-3»

Валерій Клочок
10 Лип 2024

Переговори з кремлем про припинення війни не означатимуть, що світ та Україна визнають окуповані території російськими. Ситуація з потенційними переговорами може повторити історію з Мінськими угодами.

Офіс президента України, звісно, уникає формулювання «мінські домовленості», щоби не нести репутаційні втрати. Однак за своєю суттю у 2014 році ситуація була дуже схожою. Тоді були окуповані частини Донецької та Луганської областей та анексований Крим, які не контролювалися Україною. У Мінську тоді підписали домовленості, які зупинили бойові дії, але ніхто не визнав право рф на ці території.  

Ситуація десятирічної давності може повторитися зараз. У певний момент можуть створити місію ООН, як це було на Кіпрі. Війну заморозять, але окуповані території ніхто не визнаватиме російськими, зокрема Україна. З моменту підписання «Мінська-1» вже пройшло 10 років. Весь цей час окуповані території залишаються у «підвішеному стані». Так само може бути й цього разу із захопленими росією українськими територіями.

Замороження війни можливе, зокрема, тому, що українське питання у світі відходить на другий план. У Європі зараз проходять вибори, США – в очікуванні виборів. Більшість партнерів України займаються своїми внутрішніми проблемами. І навряд чи західні політики будуть переконувати своїх виборців у необхідності звертати більше уваги на Україну.

Ситуація для України вкрай складна. На тлі виборчих процесів у Європі та США офіційний Київ підштовхують до переговорів з росією. Світові зараз не до України – він зайнятий своїми проблемами. Про це, зокрема, свідчать слова Володимира Зеленського, що в Україні сформовані 14 бригад, які не озброєні, а тому не мають чим воювати.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті