Вверх

Китай прагне стати гарантом миру

Іван Ступак
20 Чер 2024

Розглядати Китай як сторону, яка зацікавлена у тривалій війні в Україні, не зовсім вірно. Припинення війни може принести Пекіну чималі дивіденди.

США, Німеччина, Великобританія, інші європейські держави вкладають в Україну мільярди доларів, однак у них не виходить завершити війну. Уявімо, Китай використовує свої важелі впливу на рф та її партнерів і зупиняє війну. Тобто, не вклавши мільярди доларів, Пекін, завдяки своїй політичній волі, зупиняє кровопролитний конфлікт.

У такому випадку «акції» Китаю як гаранта миру у світі різко підуть вгору. Більшість країн одразу почнуть прислухатися до того, що каже Пекін. Та ж Саудівська Аравія, побачивши, що Китай сильніший за Захід, почне зближуватися з ним та пропонувати вигідні умови економічної співпраці.

Таким чином, не вклавши мільярди доларів, Китай може стати єдиним у світі гарантом миру. Всі почнуть говорити, що, мовляв, США і ЄС не змогли зупинити війну, а Пекін зміг. Роль і позиції Китаю на геополітичній мапі світу зростуть до космосу.

При цьому країни Європи не зможуть нічого протиставити Китаю. Припустимо, європейці спробують блокувати економічну співпрацю з китайцями. Тоді Пекін одразу ж почне шантажувати їх відновленням війни в Європі.

Водночас слушно буде зауважити, що Китай не поспішає докладати зусилля для завершення війни в Україні. Пекін, вочевидь, намагається отримати максимальні політичні та економічні бонуси від триваючої війни. Зараз Китай, наприклад, «вибиває» з росії знижки на газ. Однак прагнення отримати ситуативну вигоду не означає, що у майбутньому Китай не стане світовим гарантом миру.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті