Вверх

«Хороші росіяни» і демократія у Росії

Матвієнко Костянтин
29 Бер 2023

На вихідних у Ризі відбулася Четверта антивоєнна конференція Форуму вільної Росії.

Т.зв. «хороші росіяни» – опозиційні до Путіна російські політики, громадські діячі, бізнесмени і журналісти провели чергове зібрання щоб обговорити, як їм облаштувати Росію після повалення нинішнього російського режиму. Зрозуміло, що демонтаж нинішньої форми тоталітаризму ці діячі прямо пов’язують з перемогою України на фронті російсько-української війни.

Така позиція є парадоксальною, бо повна перемога України – це остаточна ліквідація можливості для Росії повторно розв’язати таку саму війну у майбутньому. За весь час свого існування ця країна практично ніколи не була демократичною, а як тоталітарна держава з часів Московського царства, вона повсякчас становила агресивні загрози для країн-сусідів. Немає жодних підстав стверджувати, що «вже от цього разу Росія стане на рейки цивілізації». Сама просторова організація російської держави не дає змоги запровадити у ній демократичне правління, бо збереження її територіальної цілісності, забезпечення постачання більшості регіонів у зимовий період, недопущення внутрішніх збройних конфліктів, організація видобутку корисних копалин потребує саме авторитарної управлінської вертикалі.

Відтак «хороші росіяни» просто не матимуть змоги запровадити в Росії демократію, яка б убезпечила держави-сусіди від рецидивів російської агресії. Зрозуміло, що більшість з них це чудово усвідомлюють. Відтак справжнім сенсом подібних до ризького заходів мала б стати підготовка плану цивілізованого демонтажу РФ і побудова на постросійському просторі ряду компактних демократичних цивілізованих держав. При цьому з них, як правонаступників РФ, не може бути знято комплексну відповідальність за розв’язування цієї війни та матеріальну компенсацію за завдані нею збитки.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті