Гутерреш просуває ідею переговорів разом з лідерами інших країн
За підсумками саміту БРІКС пресслужба генерального секретаря ООН повідомила, що Антоніу Гутерреш передав володимиру путіну пропозиції про досягнення безпекових умов для судноплавства у Чорному морі, збереження продовольчої безпеки та забезпечення енергетичної безпеки, тобто утримання від ударів по енергетичних об’єктах України та росії. При цьому Гутерреш наголосив на важливості посередництва Туреччини, яка може відігравати одну з ключових ролей у ймовірному переговорному треку.
Зі свого боку, російський диктатор на підсумковій конференції, присвяченій результатам саміту БРІКС, заявив, що на Генасамблеї ООН у вересні йому справді передали пропозиції щодо переговорів з Україною. Говорячи про предмет можливих переговорів, путін повторив те саме, що озвучив Гутерреш. Щоправда, після цього путін не відповів, як далі може розвиватися ситуація з переговорами, а натомість звинуватив Україну в тому, що Володимир Зеленський нібито оприлюднив план перемоги, щоби зірвати потенційні переговори.
Важливо відзначити, що візит Антоніу Гутерреша на саміт в Казані фактично підтримали Євросоюз та Державний департамент США. Другий важливий момент – напередодні саміту БРІКС прозвучала заява німецького канцлера Олафа Шольца, що Україна не стане членом НАТО до завершення війни. І третє, на що варто звернути увагу, – це заява лідера Китаю Сі Цзіньпіна, який підтримав пропозиції генсека ООН.
Що з цього випливає? А те, що питання російсько-української війни, вочевидь, активно обговорювалося в кулуарах саміту БРІКС. Більше того, один із треків переговорного процесу може бути ініційований ООН при активному посередництві Туреччини та за сприяння Китаю і Заходу. Такий сценарій виглядає цілком ймовірним на тлі того, що у Китаю і рф немає спільного бачення, як повинна завершитись війна в Україні.
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає