Вверх

Глобальний саміт миру – це лише початок мирного процесу

Ігор Чаленко
9 Тра 2024

Наближається дата глобального саміту миру у Швейцарії. Зі свого боку, росія через різні канали та дезінформаційні кампанії робить все можливе, аби зменшити кількість учасників установчого мирного саміту.

Безперечно, ми не можемо казати, що Швейцарський саміт на даному етапі наблизить завершення війни. Більше того, з офіційних релізів під час згадок про мирний саміт прибрали слово «перемовини». Якщо раніше писали, що саміт у Швейцарії буде початком мирних перемовин, то тепер пишуть, що це «мирний процес».

Швейцарський саміт не випадково припинили називати початком мирних перемовин. Зараз Україна має не дуже сильні позиції. Цим хоче скористатися росія та її союзники, щоби спровокувати фальстарт з мирними перемовинами, водночас працюючи над ослабленням міжнародної підтримки України. Вони хочуть скористатися епізодичною слабкістю, щоби дотиснути Україну та змусити до капітуляції.

Разом з тим, Україні вкрай важливо провести саміт у Швейцарії на достойному рівні. Мирний саміт – це можливість показати, що Україну підтримують не лише країни Заходу, але й більшість держав Глобального півдня, які мають третю позицію, інше бачення світових процесів та власні відносини з росією, з якими кремль не захоче сваритися і вносити у список недружніх держав.

В України зараз складна ситуація на фронті, не все вдається по дипломатичній лінії, а після 20 травня ще й можуть початися проблеми у внутрішній політиці. Але якщо 15-16 червня на Швейцарському саміті буде підтримана українська формула миру, яка стане фундаментом майбутньої спільної роботи, це відчутно посилить позиції України.

Києву важливо отримати публічну підтримку лідерів держав української формули миру, аби в майбутньому у них було менше можливостей для маневрів. Створення комбінованої коаліції міжнародної підтримки, до якої ввійдуть як країни Заходу, так і Глобального півдня, дасть реальний поштовх до початку перемовин, в яких буде зацікавлена Україна. 

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті