Вверх

Французи можуть стати ядерною альтернативою США в Європі

Ігор Чаленко
6 Бер 2024

Зниження зацікавленості з боку США у військовій присутності в Європі певною мірою відкриває нові можливості для Франції. Париж може стати центром формування ядерної безпеки на європейському континенті.

Як відомо, у Франції є ядерна зброя. Втім, на відміну від США і Великобританії, французи ніколи не розміщували свою ядерну зброю на території інших європейських країн. Це, зокрема, пов’язано з непростою політикою Франції щодо НАТО. Як ми знаємо, у 1966 році Франція виходила з Альянсу, а потім поверталася.

У випадку перемоги на президентських виборах Дональда Трампа США, з великою долею ймовірності, почнуть зменшувати свій вплив та військову присутність на території європейських країн. Постане питання забезпечення превентивного ядерного елементу в Європі, позаяк американські гарантії будуть непевними. І тут свою роль зіграє Франція, яка може використати власний ядерний потенціал для гарантування ядерної безпеки в Європі, що зараз роблять США.

Крім того, Франція може ініціювати створення європейської армії на тлі зростаючої загрози з боку росії. Саме ядерна зброя може стати тим інструментом, який допоможе Еммануелю Макрону впроваджувати ідею загальноєвропейської армії.

До слова, Україну не виносять поза контекст формування колективної європейської безпеки, як дехто про це заявляє. В угодах про гарантії безпеки, які Київ підписав, зокрема, з французами і британцями, прописано, що напад на Україну означає загрозу євроатлантичній безпеці.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті