Вверх

Чому Трамп може стати проблемою для України

Максим Несвітайлов
30 Січ 2024

Останнім часом багато говорять про кризу політичного лідерства у Європі та Україні. У цьому контексті рідко звучать США. Однак, як на мене, то незгасаюча популярність Дональда Трампа – яскравий приклад проблеми лідерства у Штатах. І те, що напередодні виборів головними кандидатами на пост президента залишаються Трамп і Байден є яскравим підтвердженням, що криза лідерства у США не менш гостра, ніж у Європі.

Здавалось би, у Республіканській партії є достатньо цікава особистість – Ніккі Гейлі. Від демократів яскравим кандидатом міг би стати Ентоні Блінкен. Втім, основними кандидатами залишаються Трамп і Байден. Швидше за все, ситуація не зміниться, і хтось з них знову очолить США.

Чого очікувати Україні від президентства Трампа? Його прихід у Білий дім стане викликом для Києва. Зокрема, через старі образи на Україну. Однак, в будь-якому випадку, у нас не залишиться іншого виходу, як шукати спільну мову з командою Трампа або ж намагатися залучитись підтримкою Конгресу, де більшість буде у республіканців.

Важливим і не до кінця зрозумілим залишається питання, як Трамп вибудовуватиме відносини з Китаєм і чи планує він протистояти Пекіну у союзі з Москвою.    

Вочевидь, Трамп продовжить протистояння з Китаєм. Водночас, як ми розуміємо, росія наразі є союзником Пекіну. У такому випадку Трамп може піти одним з двох можливих шляхів. Або домагатиметься поразки росії, щоби максимально ослабити її, розчленувати і знищити, як партнера Китаю. Або ж спробує переконати рф перейти на бік Заходу, щоби у такий спосіб послабити Пекін. Тобто, Трамп може зустрітись з путіним та запропонувати йому певні компроміси щодо України в обмін на відмову від дружби з Пекіном. Не виключено, що в уяві Трампа, таким чином він зможе вирішити проблему, яка видається йому більш важливою і глобальною.  

Якщо в голові Трампа справді існує такий план, Україні варто бути готовим до нього. Ігнорувати потенційне виникнення такої проблеми небезпечно.  

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті