Вверх

Чому світ продовжує допомагати Україні

Матвієнко Костянтин
1 Лис 2023

У Сенаті Сполучених Штатів повідомили, що заблокують законопроект щодо фінансової допомоги Ізраїлю, якщо цей документ не передбачатиме допомоги Україні. Своєю чергою президент Джозеф Байден попередив, що накладе вето на означений законопроект, якщо той усе ж пройде обидві палати Конгресу. Таким чином бачимо, що так звана «глибинна держава» у США залишається послідовним прихильником підтримки України у боротьбі з рашистськими загарбниками, які є частиною світового Зла.


Воно тим часом розповзається – додався напад ХАМАСу на Ізраїль, у підтримці якого підозрюють Іран, Росію, КНДР та ряд інших держав. Диспозиція «цивілізація» vs «антицивілізація» вималювалася практично для усієї планети. Що важливо: це не територіальний розподіл між країнами, а часто – розлом в середині країн, перед усім тих, які належать до Заходу.


Утім, подібна ж проблема на повний зріст постає і для… Росії. Погром у аеропорті Махачкали лише її перший призвісник. Релігійна і національна ворожнеча, яку рашисти культивували і на центральному і на регіональних рівнях управління, зрештою дала свої плоди. Безробітне, молоде, агресивне населення Північного Кавказу та інших регіонів, а також численні і чисельні етнічно-релігійні спільноти у великих і середніх містах являють собою гігантську загрозу для тих, хто до цих спільнот не належать – слов’янам, євреям, ромам, мігрантам з південно-Східної Азії,.. християнам, буддистам, іудеям… . Росія на межі такого рівня хаосу, якого вона ще ніколи не зазнавала. У рашистської влади немає ресурсів для придушення погромів, бо особовий склад силових відомств значною мірою сформований саме з представників етносів і релігійних утворень, які внаслідок державної політики ненависті і розбрату можуть стати на бік погромників.


Місцеві адміністрації по всій території Росії співпрацюють на корупційній основі з представниками згаданих спільнот. Центральна влада впливає на місцеву дедалі меншою мірою – лише тією, якою не заважає збагачуватися і самодурствувати місцевим князькам. Кремль ще має змогу усувати і призначати губернаторів, (звісно, що у згоді з московськими чи пітерськими фінансово-сировинними бізнес групами), але впливати на роботу усього місцевого чиновницького корпусу йому дедалі важче. У випадку всеросійського хаосу регіони перетворяться на відокремлені території, які «кожен сам за себе».


Може виникнути враження, що Україні теж загрожує етнічно-релігійний розбрат через розгортання другої арабо-ізраїльської війни та з ряду інших причин. Однак в силу стійкості українського суспільства, потужні горизонтальні зв’язки, солідарність українців в умовах агресії та завдяки певним додатковим обставинам ця загроза є мінімальною. Зокрема і через це світ готовий і прагне допомагати Україні.


Всеросійський хаос може стати чинником пришвидшення нашої перемоги.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті