Вверх

Багато хто в США вже дивиться на Трампа, як на крок назад!

Юрій Ванетик
9 Бер 2023

Президентська кампанія в США набирає обертів. Кожен намагається презентувати себе, як може. Днями провідні світові (й більшість українських) ЗМІ вибухнули новиною: під час щорічного з’їзду консерваторів у столичному окрузі Колумбія очевидний претендент на крісло американського президента Дональд Трамп знову заявив, що міг би закінчити війну в Україні за… 24 години. Мовляв, він знає, як це зробити, та має свій план. Але, цей план Трамп не оприлюднив. Послався на те, що передчасне розкриття деталей може, на його думку, лише нашкодити.

Чи існує взагалі у Трампа план? Чому тоді він його не оголосив хоча б концептуально? Чи є у 45-го президента шанс знову повернутися в Oval Office та, згідно із президентською ротацією, яка чітко проглядається в США з 1989-го року, чи може цього разу демократа Байдена змінити республіканець Х (й зовсім не обов’язково, що ним стане саме Трамп)?

Із досвіду роботи та із поведінки цього персонажа – і як президента, і як бізнесмена, і як публічної особи (в Трампа це було «3 в 1»), я можу сказати, що він особисто не має якогось глибокого плану. Можливо, взагалі в нього немає жодного плану. Може, якийсь план в когось і є. Але, він точно написаний кимось іншим, а Трампу його просто запропонували і він йому, мабуть, сподобався.

Я дав би 20% на те, що взагалі існує відповідний план. Швидше за все, особисто Трамп плану не має. Він просто хоче цим моментом зацікавити, привернути до себе більше уваги.

Трамп – така людина. Із цим треба було або змиритися, або ні. Американське суспільство не змогло змиритися з його характером. Коли Трамп був президентом США, багато речей в його діяльності виглядали, скажу відверто, не зовсім і погано. Але, головна його проблема полягала в тому, що він своєю поведінкою настільки ображав еліту нашого суспільства, що наше суспільство із цим просто не змогло змиритися. Лише зростала соціальна напруга. Але ж, всі знали, яким він є. Його обрали. Всі розуміли, що він – саме такий. Це можна було передбачити.

Зрозуміло, що такого типу виклики, як «план» в Трампа тощо, це все – понти. На 80% це саме так. Ось чому Трамп нічого конкретного й не оприлюднив. Ну, от який його план? Подзвонити та накричати на обох президентів чи що це за «план»? Це вже – не план, це просто аби щось робити.

Якщо йдеться про капітуляцію і таке інше, то, вважаю, в будь-якому варіанті плану цього варіанту не було би. Трамп така людина, яка хоче, щоб усі домовились. Щоб усі сторони типу виграли, але головне тут – щоб точно виграв сам Трамп. На базі цього, я думаю, в нього є така ідея, щоб усі отримали своє. Ця ідея в нього базується не на засадах справедливості, а на засадах якогось зиску, де ти або менше втрачаєш, або більше знаходиш. Це якщо все ж таки припустити, що хтось йому якийсь план таки запропонував, а він його сприйняв, як власний.

Президентські перегони в США вже сильно відчуваються. Не впевнений, що черговість «демократ – республіканець» буде суворо дотримана. Так часто відбувається в нашій історії тому, що кандидат від іншої партії критикує попередника в контексті, мовляв, потрібно круто змінювати ті чи інші речі, є кардинально інший підхід до вирішення тих чи інших питань і таке інше. Все залежить від того, наскільки така риторика сприйметься виборцями, нерідко незалежно від їхньої партійної приналежності. За Трампа, наприклад, також голосували демократи – прості робітники, члени профспілок тощо. Іноді республіканцю, щоб виграти, також треба залучити на свій бік демократів. Іноді, навіть, не для того, щоб вони прямо голосували за нього, а щоб, наприклад, вони не голосували за опонента.

Так, за Трампа голосували і демократи. І головна причина тут в тому, що він – популіст. Певний шанс обратися, звичайно, в нього і зараз є. Але, цей шанс – вкрай незначний. Він набагато менший, аніж був раніше. Трампа підтримує незначна меншість. Я думаю, що багато хто вже дивиться на нього, як на крок назад. Тому, гадаю, Трамп відпаде дуже швидко, а на арені з’являться інші.

Найбільший шанс серед республіканців – в губернатора Флориди Рона Десантіса. Він – молодий, у нього дуже хороша освіта та достатньо популізму задля того, щоб обратися. До того ж, в нього повно грошей. Він – ідеальний кандидат від республіканців.

Якщо Джозеф Байден знову не буде кандидатом від демократів, то, гадаю, ним стане губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом. Він – дуже популярний й хоче стати президентом США, наскільки я знаю.

Ще балотуватиметься Майк Помпео. Він був би дуже добрим, очевидно, найкращим в ролі президента. Але, я гадаю, його не оберуть. Бо він дуже розумний та зовсім не популіст. Таких президентами не обирають. Помпео – не для демократії. Це – найвищого рівня політик, дуже вивірений та точний. Навіть будучи за часів Трампа Держсекретарем США та директором ЦРУ, Помпео не був забруднений усім цим «трампізмом». Майк Помпео – гідна людина, серйозно готується до виборів і, вважаю, отримає дуже високу посаду, якщо до влади прийде республіканець.

Тому, припускаю, головна боротьба розгорнеться між губернаторами Каліфорнії та Флориди.

Президент США Рон Десантіс та віце-президент США Майк Помпео – такий варіант цілком можливий. Це було би ідеально, як на мене. Я вважаю, що це була б, як кажуть, «бомба»!

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті