Вверх

Захід полишив Україну сам на сам зі своїми проблемами

Редакція
19 Лют 2024

У Заходу немає плану перемоги над росією, а тому США і Європа ухвалюють неоднозначні рішення, залишаючи Україну наодинці зі своїми проблемами.


Таку думку в ефірі програми Центру громадської аналітики «Вежа» висловив експерт з міжнародних питань, колишній виконавчий директор у Китайській торговій асоціації Руслан Осипенко.


«Як ми знаємо, Кримінальний суд ООН відмовився визнавати росію спонсором тероризму, а бойовиків «д/лнр» – терористами. Рішення суду – це похідна від того, що немає плану перемоги над росією. Захід не знає, що робити з росією», – заявив експерт-міжнародник.


Руслан Осипенко нагадав, що нещодавно канцлер Німеччини Олаф Шольц відвідував США, після чого Держдеп заявив, що Україна до кінця війни не буде в НАТО.


«Це означає, що Шольц готовий допомагати Україні не програти. Але він не готовий стратегічно змінювати підходи до створення нової системи євразійської безпеки. Європейці не хочуть розширювати НАТО, бо бояться конгломерату росія-Китай. Вони бояться, що це буде спонукати Китай допомагати росії, яка може дійти до кордону Польщі, а потім зайти в Європу», – відзначив він.
За словами експерта-міжнародника, ще одне свідчення відсутності у Заходу стратегічного бачення перемоги над агресором – небажання конфісковувати суверенні активи рф.
«Ми досі не бачимо рішення щодо російських суверенних активів. Спочатку Захід говорив, що на тлі затримки допомоги є «план Б» – передача Україні російських заморожених активів. Зараз європейські чиновники вже кажуть, що навіть не можуть під ці кошти випустити цінні папери, бо це буде розцінюватися як крадіжка російських активів», – сказав Руслан Осипенко.


«Всі ці факти говорять про те, що Захід не знає, що робити з Україною. Захід не хоче віддати перемогу росії, бо це заохотить її піти на Європу. Але водночас платити за перемогу України вони також не хочуть, бо в Європі рецесія, а США через внутрішні дискусії втратили лідерські позиції. Гарантії безпеки, які ми підписали з Великобританією, Францією і Німеччиною – це Будапештський меморандум 2.0. Фактично Україна опинилася сам на сам з російським звіром. А тому висновок один – покладатися на свої сили. Потрібно усвідомити, що все залежить від нас. Для цього, зокрема, необхідно змінювати підходи до економіки, інакше наша монополізована економіка не потягне довготривалу війну», – резюмував експерт-міжнародник.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті