Вверх

Владислав Фарапонов: саміт у Саудівській Аравії – симбіоз світових інтересів

Редакція
7 Сер 2023

«Ось цей «саміт миру» важливий не лише для Україна, а і для Вашингтону. Це їхній спосіб показати, що не лише традиційні партнери прагнуть завершення війни, тобто Штати та ЄС, а й інші країни у цьому зацікавлені», – таку думку озвучив в програмі ЦГА «Вежа» політолог-американіст, аналітик “Інтерньюз-Україна” Владислав Фарапонов.

«Якщо будуть досягнуті певні домовленості, для Штатів це буде показник того, що вдалося покращити взаємовідносини із Саудівською Аравією.  Для них це важливо на тлі сприяння покращенню Ізраїльсько-саудитівських відносин. А це одна з тем, яку прагне просувати адміністрація Байдена. Це все – цілий симбіоз інтересів, а для команди Байдена це важливо навіть з позиції внутрішньої політики. На прийдешніх виборах в Америці їм треба буде «продавати» ідею варіантів завершення війни, показати, що вони принаймні працюють у цьому напрямку.

Тобто це все досить глобальна ініціатива. Навряд чи Вашингтон тішить себе ілюзіями, що вдасться напрацювати якісь рішення, які всіх влаштують за один день і це призведе до швидкого завершення війни в Україні. Але той факт, що вони дали свою згоду на це – це показник того, що для них це важливо», – сказав Владислав Фарапонов.

«Крім того, я впевнений, що серед ключових тем буде «зернова угода». Ми досить скептично сприймаємо це питання, а от для Заходу це одна з головних проблем. Зокрема тому, що для них це – єдиний спосіб переконатись у тому, що путін взагалі здатен із кимось про щось домовлятися. Неважливо, як саме та за чийого посередництва. Головне, щоб ця угода була. Я думаю, що західні політики ладні продовжувати «зернову угоду» майже будь-якими способами», – підсумував тему Владислав Фарапонов.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті