Вверх

Віталій Кулик: Україні постачання зброї не припинять через глобальні світові процеси

Редакція
9 Жов 2023

«Форум оборонних індустрій, що проходив у Києві минулого тижня, мав більше піарівського аніж практично характеру. Розміщення виробництва – це одна історія, а практичний зміст – це ринки озброєння. Це наші технології – те, що дешево і те, що масово можна виготовляти, це великі оборонні замовлення», – про це під час запису програми Центру громадської аналітики «Вежа» заявив політолог, футуролог,  директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик. – «Оскільки в України грошей немає, то це має бути тристороння співпраця: має бути той, хто вкладає гроші або кредитує, має бути територія, де відбувається виробництво і споживач – ми або треті країни».

«Тому ми бачили серед учасників Форуму представників африканських країн. Адже росія, яка є монополістом з постачання зброї для них, не може виконати вже підписані контракти на 23-24 роки, росіяни вже «простоюють» і виплачують «неустойки». Поряд з тим потреби в зброї є – це і зенітні установки, і броньована техніка, і літаки і гелікоптери. Україна має історію з виготовлення гелікоптерів. В наших гелікоптерах зацікавлені. А наші пілоти після війни будуть затребувані в усьому світі для різних миротворчих місій чи в якості консультантів та радників в африканських країнах. І це історія на майбутнє», – наголосив Віталій Кулик.

«З точки зору отримання зброї нині я не надто переймаюся, що нам перекриють постачання в один день. Історично запущені наразі процеси – глобальне протистояння Заходу та Росії. Безумовно на Заході є сили, які вважають, що усе можна переграти і повернутися до початку моменту війни (широкомасштабного вторгнення – ред.). Насправді ж війна і пандемія коронавірусу стали проявами нездатності світової системи врегульовувати кризи. Відтак, так як було раніше, не буде в будь якому разі. Зберегти статус кво не вдасться в будь якому разі. Тому будь яка заморозка або припинення інтенсивності надання Україні зброї матиме суто тимчасовий характер», – наголосив гість програми.

«Уявімо до влади в США приходить Трамп, який мислить «мазками» – запускає процес перезавантаження відносин з росією і це йому, звісно, не вдається (бо є вже приклад з Північною Кореєю) і він розвертається на 180 градусів назад і дає нам ракети великої дальності. Це «трампізм», який з одного боку непрорахований, а з іншого – дає йому можливість кардинально міняти позицію, що не впливає на його особистий рейтинг. Це феномен популізму і американського «трампізму» в тому числі. Відтак допомога Україні не зупиниться, нічого не зупиниться», – вважає Віталій Кулик.

«Поряд з тим українці мають завищені очікування що будуть продовжать надавати допомогу, а росіяни – навпаки, що Україні припинять допомогати. Відсутність стратегічного мислення, що потрібно акумулювати ресурси, можливо, для не найкращих часів, а не все «проїсти, прокрасти та вистріляти» – це, як на мене, величезна проблема», – продовжив політолог.

«Думка, що усе буде з фінансуванням та допомогою Заходу, як в найкращі пікові часи, присутня на Банковій. Натомість вони мають прекрасно розуміти, що можуть бути етапи протидії виділенню коштів, що у нас можуть бути складні відносини з адміністрацією в Білому домі, що потрібен час аби вирівняти ці відносини і за цей час ми маємо не втратити фронт. Я вважаю, що в наступному етапі війни ми можемо зіткнутися з новими піками, можливо пік війни ми ще й і не пройшли, і фронт може рухатися. Тому наше завдання прораховувати такі варіанти зниження інтенсивності підтримки та акумулювати внутрішній і зовнішній ресурс, щоб потім ним скористатися в потрібний момент», – додав Віталій Кулик.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті