Вверх

Війна в країнах Балтії цілком реальна

Редакція
8 Січ 2024

Країни Балтії готуються до російської агресії, війна в цих країнах абсолютно реальна.

Таку думку в ефірі програми Центру громадської аналітики «Вежа» висловив військовий експерт Іван Ступак.

«Війна у країнах Балтії може стати реальністю. Балтійські держави постійно готуються до можливої агресії росії», – сказав військовий експерт.

За словами Івана Ступака, країни Балтії допускають, що росіяни можуть перетнути кордони та окупувати їхні території, а тому навчаються протистояти загарбникам невеликими автономними групами.

«У 2020 році доводилося спостерігати, як вони тренуються малими групами. Балтійські народи розуміють, що можуть не втримати кордони, а тому їм доведеться протидіяти росіянам в умовах окупації. Як вони тренуються? Наприклад, одна група закладає у місті аптечки, зброю, провізію, боєприпаси, а інша група, отримавши координати, має знайти схованку. Вони навчаються чинити опір росіянам децентралізовано, не чекаючи вказівок згори», – повідомив військовий експерт.

Іван Ступак також розповів, що територіальна оборона Естонії має «Javelin» та військові «Гелендвагени» для атак на ворожу техніку, а їхня тактика протистояння можливій окупації РФ називається «бджоли проти ведмедя». При цьому, за його словами, представникам естонської територіальної оборони дозволено зберігати вдома автоматичну зброю на той випадок, якщо під час ворожого вторгнення склади будуть знищені або захоплені.

Військовий експерт відзначив, що країни Балтії навчаються самостійно протистояти Росії, оскільки усвідомлюють, що НАТО може не захистити їх.

«Станом на 2020 рік концепція НАТО передбачала, що країни Балтії можуть опинитися під окупацією на 180 днів, поки Альянс буде розгортати сили реагування. Ми ж розуміємо, що за 180 днів росіяни можуть влаштувати геноцид, створити нові адміністрації, а тому балтійські народи готуються самостійно реагувати на можливу агресію», – додав Іван Ступак.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті