Вверх

Війна проти росії може стати «хрестовим походом»

Редакція
2 Кві 2024

Через 5-10 років мусульмани будуть складати більшість населення росії, а тому сьогоднішній проєкт єднання російського народу, в якому православ’я є важливою опорою, може виявитися нежиттєздатним.  

Таку думку в ефірі програми Центру громадської аналітики «Вежа» висловив директор Програми «Північна Америка», експерт Ради зовнішньої політики «Українська призма» Олександр Краєв.

«Колись ми жартували, що наша війна з росіянами може стати «хрестовим походом», бо у нас Томос і окрема православна церква. А що в росіян? У середньостатистичній православній сім’ї росіян народжується 0,8 дитини на сім’ю. У середньостатистичній мусульманській російській сім’ї – 2,7-3,2 дитини. По суті, росія ісламізується м’якими методами, але швидкими темпами. Мусульман у рф стає більше», – сказав експерт-міжнародник.

На думку Олександра Краєва, через 5-10 років серйозно постане питання, навколо чого кремлю будувати «рускоє єдінство».

«Чи можна будувати національну ідентичність, спираючись на ідентичність меншості? Відповідні експерименти вже були в імперіях. Коли меншість накладає свою ідентичність на підкорені народи, такі імперії довго не існують», – відзначив експерт.

Аналізуючи поведінку російських силовиків з підозрюваними у вчиненні теракту в «Крокусі», Олександр Краєв навів літературно-історичну аналогію з опричниною часів Івана Грозного.

«Опричники були поза системою. Їм можна було наплювати на мораль. Вони були групою осіб, які все контролювали і для яких не існувало меж дозволеного. Опричнина російських силовиків – це  частина путінського проєкту єднання, коли режим тримається на страху і позасистемних елементах», – додав експерт.

https://www.youtube.com/@klochoktime/videos

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті