Вверх

Валерій Клочок: Українці незадоволені рішенням НАТО – очікування були вищими

Редакція
17 Лип 2023

«Українці однозначно очікували більшого від саміту НАТО. Навіть я, коли спостерігав за перебігом подій, відчував деяку стурбованість, але важливо зараз донести до суспільства, що це – не програш», – таку думку під час дискусії у своїй авторській програмі виказав керівник ЦГА «Вежа» Валерій Клочок.

«Люди вкрай невдоволені тим, як сьогодні вибудувана комунікація. Вони не хочуть дивитись цілі програми, їм потрібно коротко і ясно – що, коли і на яких умовах.

В частині підсилення варто звернути увагу на заяви Балтії. Зокрема, президент Литви скільки раз говорив, що вони не підписуватимуть фінальне комюніке, якщо воно не задовольнить Литву. А далі вже за підсумками дуже різку заяву зробив Дуда, який сказав, що він вкрай невдоволений тим, що вони підписали і ухвалили. Ось ця коаліція з 23 країн, які попередньо вже дали згоду на членство України в НАТО, це дуже потужно, але не вирішально. І ключову роль в цій історії, як на мене, зіграв Джозеф Байден. На підсумковій фінальній зустрічі він сказав: «Я розумію, що всі дуже стурбовані, але я хочу вас заспокоїти. Питання вступу України до НАТО – це питання кількох кроків, я думаю, кількох місяців». На мою думку, це мова про саміт у Вашингтоні, який, ймовірно, пройде на кілька місяців раніше очікуваного терміну, яким називають червень-липень 2024 року.

Саме тому я впевнений, що ключова теза таки прозвучала. Не варто применшувати значення гарантій безпеки і самого запрошення. Все це говорить про те, що Україна просто зобов’язана бути членом Альянсу, але останню скрипку тут грають виключно США», – сказав Валерій Клочок.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті