Валерій Клочок: Саміт у Вільнюсі визначить долю мирних перемовин
«Всі останні події, особливо на тлі деяких заяв про те, що український контрнаступ не відповідає очікуванням Пентагону, говорять про те, що ситуація йде до НАТОвського сценарію», – таке припущення керівник Центру громадської аналітики «Вежа» Валерій Клочок у своїй авторській програмі.
«Україна прагне показати результат на полі бою до 11 липня. Тому що світ готують до якогось доленосного рішення, яке буде прийняте саме на саміті у Вільнюсі. На користь цього твердження, на мою думку, зокрема говорить «таємна» зустріч у Копенгагені, ініційована українською стороною. І це важливий момент, бо на ньому Білий дім тричі акцентував увагу світової спільноти. Саме на саміті НАТО буде визначена доля майбутніх мирних переговорів України і росії», – сказав Валерій Клочок.
«Я з цим не погоджуюсь, тому що для початку переговорів потрібна патова ситуація на фронті, а її зараз немає. Я сумніваюсь, що Захід дійсно очікував, що ми за якийсь місяць відвоюємо всі території, ми ще нічого не показали. Ще все попереду, які перемовини?», – заперечив військовий експерт Іван Ступак.
«Розповім свою версію. Прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас нещодавно пообіцяла Україні якийсь дуже приємний сюрприз на цьому саміті. Також Столтенберг сказав, що вони покажуть «цікавий шлях» для України. На мою думку, єдиний приємний сюрприз, який може отримати в цьому контексті Україна, це гарантії вступу в НАТО по завершенню війни без ПДЧ (план дій по членству), тому що його можна роками виконувати. Але тут залишається відкритим питання про те, що таке завершення війни. Коли Столтенберг говорить про завершення війни, він ніби передає пас російській федерації. А рф це вбачає так, що вони можуть, скажімо, раз на місяць запускати ракети або «шахіди», щоб Україна не могла вступити в НАТО. Тому зараз мова йде про те, що на саміті у Вільнюсі будуть чітко обговорені і сформовані індикатори завершення війни. Тобто нам нарешті озвучать конкретні умови і гарантії. Окрім членства, Україні потрібні проміжні гарантії, тобто захист на час між завершенням бойових дій і до вступу в НАТО, на випадок, якщо росія вирішить знову напасти. Тому, на мою думку, дійсно цей саміт буде найконкретнішим і найкориснішим з усіх останніх зустрічей подібного формату», – прокоментував озвучену тезу експерт з управління репутацією Борис Тизенгаузен.
«Я з цим погоджуюсь, тому що думаю, що не дарма озвучувалось питання далекобійних ракет ATACMS. Вони або вже в Україні, або десь на підході. З огляду на це, на саміті будуть ухвалені три ключові документи: нова оборонна стратегія НАТО, гарантії безпеки для України і наш дедлайн членства в НАТО. На початку червня у «Європейській правді» вийшло інтерв’ю радниці Столтенберга, у якому вона сказала, що питання членства України в НАТО взагалі не стоїть і ніким не обговорюється, бо воно давно вже вирішене – Україна приєднається до Альянсу, питання лише у тому, коли і що вважати завершенням війни.
Тому, якщо повертатись до історії з пригожиним і підготовкою до липневого саміту, я думаю, ми дійсно виходимо до переговорів. Нагадаю, рік тому Столтенберг саме під час саміту НАТО заявив, що зняті всі обмеження на постачання зброї Україні. І ось за підсумками «таємної» зустрічі у Копенгагені, смути на росії та прийдешнього саміту, ми станемо свідками якоїсь дуже цікавої події», – підсумував Валерій Клочок.
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає