Вверх

Валерій Клочок: питання України можуть вирішити поспіхом через нагнітання китайсько-американського конфлікту

Редакція
14 Сер 2023

«Начебто вимальовується така гарна перспектива, що Китай може вплинути на росію через свою дуже слабку економічну позицію, але мене більше цікавить те, як це все вплине на Україну. Тобто якщо до початку нового конфлікту (віна на Тайвані – ред.) мають вирішити наш, то постає питання – у якому форматі це все буде? А чи не захоче світ пришвидшити все це, щоб закінчити «як попало?», – про це заявив під час запису авторської програми Центру громадської аналітики «Вежа» керівник Центру Валерій Клочок.

«Тут один момент: конфлікт навколо Тайваню – питання часу. І тут важливо те, коли він може бути. Маємо дві цифри – 1500 і 410 – це кількість ядерних ракет США проти Китаю. Відповідно до цього китайці мали план, щоб досягти якогось паритету. Цей план займав 3-5 років, тобто 2026 рік. І от тут виходить парадокс ситуації в тому, що вже зараз їм не потрібна війна в Україні, тому що вона створює ризик випускання «ядерного джину з пляшки», до якого Китай не готовий. І тому вони можуть хоча б в такому контексті тиснути на росію. Тобто виходить, що всі начебто зацікавлені в завершенні російсько-української війни, але на яких умовах?», – додав політолог, політичний консультант, керівник політико-правових програм Українського Центру суспільного розвитку Ігор Рейтерович.

«На тлі всього сказаного виходить так, що питання далекобійних ракет для України – це питання боротьби за лінію фронту на момент початку можливих перемовин. Тому саме за положення лінії фронту зараз і почнеться боротьба. І питання будь-якого додаткового озброєння, зокрема ракет і авіації, це аргументи того, з якою позицією Україна вийде на переговори», – сказав Валерій Клочок.

«На даному етапі ми можемо констатувати початок дуже змістовного міжнародного діалогу, який можна порівняти з військовим Рамштайном, в рамках якого Україна отримує військову допомогу. Зібрання в Джидді стало початком створення політичного Рамштайну. Усі наступні подібні зустрічі покликані змінити геополітичні ланцюги та зменшити прихильність третіх країн до росії, яку вони раніше демонстрували публічно та від якої суттєво залежали. І тут ключову роль відіграють євроатлантичне співробітництво та публічна позиція Китаю й Індії щодо подальшої співпраці з росією», – наголосив керівник Центру громадської аналітики «Вежа» Валерій Клочок.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті