Вверх

Валерій Клочок: Продовження зернової угоди залежить від Ердогана

Редакція
24 Лип 2023

«У контексті військового протистояння Україні не вигідний зерновий коридор. Але нам потрібно переманити Туреччину на свою сторону, доки триває ця пауза», – таку думку під час дискусії у своїй авторській програмі ЦГА «Вежа» висловив політичний та економічний експерт Валерій Клочок.

«Якщо росія заявила, що вона вимагає для поновлення зернової угоди скасування санкцій, відновлення транспортування аміаку, повернення SWIFT для «Россельхозбанку» тощо, то це повторення історії минулого року. Тоді Україна висувала деякі вимоги без погодження російських вимог. Сьогодні ж вони почали бити по Одесі та інших містах і заявили, що вони самі повезуть зерно у ту ж Африку, якщо їхні вимоги не будуть задоволені.

І тут виникає питання – яким маршрутом вони збираються це робити? Через Туреччину, однозначно. Чи зможе росія пройти через Босфор без дозволу Ердогана, який мовчить вже декілька днів після того, як відбулась якась розмова між російським та турецьким МЗС? Ні. Саме тому зараз продовження зернової угоди напряму залежить від Ердогана. Він визначить, чи будуть задоволені умови росії. Якщо він дасть можливість проходу Босфором виключно росії і російському зерну, це буде означати, що він грає на боці путіна. Якщо ж він цього не зробить, путін не зможе нічого зробити, а зернова угода не продовжиться. Тому я вважаю, що зараз Туреччина є дуже важливим стратегічним партнером України. Але їхнє намагання всидіти одночасно на двох стільцях не дає жодної вигоди. Це спричиняє проблеми з Туреччиною у всього світу – у ЄС, у НАТО, у Близького сходу.

Проте ця історія для нас є дуже корисною зараз. Ми маємо маржу, між старим і новим врожаєм. І ми, і росія встигли багато чого продати. Тому зараз маємо можливість зачекати. Не випадково Міноборони України зробило зустрічну заяву, що битиме по російських кораблях. Відтак я впевнений, що зараз, у цьому короткому часовому проміжку, зернова угода нам не потрібна. На перспективу – так, але не зараз», – наголосив Валерій Клочок.

«Зараз усі апелюють до Ердогана, і якщо ми зможемо висмикнути Туреччину на нашу сторону, це буде дуже велика перемога. Звісно, ми платимо дуже високу ціну, але за останній рік-півтора світ якось заспокоївся. Навіть ракети вже нікого не дивують, мовляв, «ну нічого, все ж працює». Так не може бути довго. Тому вся ця історія зовсім не про зерно і не про економіку. Світ почав ніби консервуватися, а ми зараз намагаємось його медійно рухати», – висловив свою думку Валерій Клочок.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті