Вверх

Валерій Клочок: «Лист про реформи» – чіткий сигнал, що на заході розуміють загрози корупції в Україні

Редакція
3 Жов 2023

«Лист про реформи – це не про реформи в класичному розумінні цього слова, а про «латання дірок» в чинному законодавстві, що суттєво звузить можливості корупційних дій чиновників», – про це під час запису своєї авторської програми сказав керівник Центру громадської аналітики «Вежа» політичний та економічний експерт Валерій Клочок.

Клочок наголосив, що у листі мовиться про необхідність внесення низки змін для ефективнішої взаємодії органів виконавчої влади, правоохоронної та судової системи з метою  покращення роботи вже створених раніше антикорупційних органі, а саме: Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Національного антикорупційного бюро, Національної агенції запобігання корупції та інших органів покликаних боротися з проявами корупції в державному секторі.

«Чинне законодавство в Україні впродовж багатьох років виписувалося так, аби узаконити корупцію. І нині судді, керуючись цими законами, ухвалюють рішення «іменем України» законні але нелегітимні, бо суспільство їх не сприймає з точки зору сатисфакції – справедливості немає. Іншими словами – це узаконена корупція, коли чиновник відверто «пиляє бюджет» собі в кишеню і каже, що це законно. Яскравим тому прикладом є сумнозвісна «формула Ротердам+», бо купа судових процесів була виграна тими олігархами, в чиїх інтересах ця формула була узаконена», – наголосив керівник ЦГА «Вежа». – «І подібних прикладів можна наводити силу-силенну».

«Але на Заході сидять не дурні і чудово розуміють, що їх же ініціативи та пропозиції щодо удосконалення системи державного управління хоча і були формально в Україні реалізовані але на практиці так і не вирішили проблему боротьби з корупцією, прозорого ринку. Саме тому і з’явився цей лист з реформами», – додав Валерій Клочок. – «В тому числі він напряму і визначатиме подальшу військову та фінансову допомогу Україні»

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті