Вверх

Валерій Клочок: БРІКС несе пряму загрозу стабільності світу

Редакція
28 Сер 2023

«Саміт БРІКС лише на перший погляд був ні про що. Країни БРІКС не варто скидати з важелів, там пролунало декілька важливих заяв, які в подальшому визначать чи буде посилення росії», – сказав під час запису програми ЦГА «Вежа» автор програми, політичний та економічний експерт Валерій Клочок.

«путін дуже активно пропихує тему дедоларизації російської та світової економіки. І ось в заключному резюме саміту БРІКС прозвучало те, що банківська система рф отримала завдання підвищити ефективність взаєморозрахунків у національній валюті. Такі розрахунки вже ведуться між рф та Індією, рф та Китаєм, і я навіть не виключаю можливість таких розрахунків між Китаєм і Іраном.

Крім того, за підсумками саміту до БРІКС офіційно увійшли Саудівська Аравія, Іран, Аргентина, Ефіопія та Об’єднані Арабські Емірати. І тепер загальне ВВП країн БРІКСУ буде більшим за ВВП країн Великої Сімки. У світовому вимірі це ще навіть не половина, але це все все одно може підсилювати росію. БРІКС, хай він і неформальний і не має таких можливостей, як G7, але він є.

Їхні взаємні торгові обороти досить потужні, і на цьому тлі може зберігатися потужність росії. І от я не розумію, як Захід буде надалі реагувати на такі виклики, розуміючи загрозу біполяризації геополітики. Все це може привести до того, що буде створено два табори: один більш схильний до автократії, інший – демократичний. І ми рухаємось в лобову. Наскільки тоді доцільне збереження потужної росії, чому не використовуються кейс із пригожиним для зміни політрежиму на росії? З точки зору Заходу на тлі саміту БРІКС не використати цю історію, як на мене, це промах», – резюмував свою думку Валерій Клочок.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті